Polskie śląskie nazwisko Rodzinna historia życiem podpisana

Lucyna Smykowska-Karaś
Polskie śląskie nazwisko Rodzinna historia życiem podpisana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

SPIS TREŚCI Od autora Wprowadzenie. Rozważania o śląskiej tożsamości Od początku. Euzebiusz Obraz Śląska I połowy XX wieku w pamiętnikach Euzebiusza Śląsk na linii wysokiego napięcia. Kostek ? ?Tadeusz? Rodzina śląska w czasie II wojny. Ślązak w mundurze Wehrmachtu. Stasiu Suplement do rozdziału. Ślązak w mundurze Wehrmachtu. Stasiu Na straży rodzinnej pamięci. Bolek Prawo do dumnej żałoby. Ema, Stefcia i Lusia od Kostka Zakończenie Bibliografia Aneks 1. Zasięgi trzech powstań śląskich Aneks 2. Rejony działania polskich grup specjalnych przed III powstaniem śląskim Aneks 3. Wacław Stacherski, żołnierz i poeta. Wybór wierszy Aneks 4. Załączniki Krótka notka biograficzna: Lucyna Smykowska-Karaś ? absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, nauczycielka, animatorka kultury. Zajmuje się problematyką społeczną i kulturalną Górnego Śląska, a przede wszystkim obyczajowością i tożsamością Górnoślązaków. Twórczyni i gospodyni Kawiarenki Kulturalno- Literackiej (od 2007), w ramach której organizuje cykliczne spotkania popularnonaukowe i literackie w Bibliotece Śląskiej, jej gośćmi są uznane autorytety, naukowcy, ludzie świata kultury; ponadto: poetka, eseistka, recenzentka oraz fotografka z zamiłowania i projektantka biżuterii artystycznej z pasji tworzenia. Prywatnie ? żona, mama i babcia.
Data wydania: 2017-09-19
ISBN: 978-83-7164-943-1, 9788371649431
Wydawnictwo: Śląsk - Wydawnictwo Naukowe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Polskie śląskie nazwisko Rodzinna historia życiem podpisana aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polskie śląskie nazwisko Rodzinna historia życiem podpisana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl