Polszczyzna Lwowa i kresów południowo-wschodnich do 1939 roku

Zofia Kurzowa
Polszczyzna Lwowa i kresów południowo-wschodnich do 1939 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Spis treści, Od wydawcy, Z pamięci indywidualnej do pamięci zbiorowej. O drodze naukowej profesor Zofii Kurzowej (Władysław T. Miodunka), Bibliografia prac profesor Zofii Kurzowej (Zofia Cygal-Krupowa),Przedmowa do wydania II, Skróty bibliograficzne, Wstęp, Rozdział I, Z dziejów ziem południowokresowych, Rozdział II, Zarys dziejów języka polskiego na kresach południowych, Rozdział III, Fonetyka, morfologia i składnia języka polskiego kresów południowych, Fonetyka, Fleksja, Słowotwórstwo, Składnia, Rozdział IV, Słownictwo i frazeologia polszczyzny południowokresowej, Wstęp, Słownik, Frazeologia, Geograficzne zasięgi regionalizmów wschodnich, Z historii wyrazów regionalnych, Semantyczno-funkcjonalna charakterystyka słownika, Rozdział V, Dialekt kulturalny Lwowa, Charakterystyczne cechy fonetyczne, Osobliwości fleksyjno-składniowe.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-242-0656-8, 9788324206568
Wydawnictwo: Universitas

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Polszczyzna Lwowa i kresów południowo-wschodnich do 1939 roku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polszczyzna Lwowa i kresów południowo-wschodnich do 1939 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl