Porównawcze prawo konstytucyjne współczesnych państw demokratycznych

Bogusław Banaszak
Porównawcze prawo konstytucyjne współczesnych państw demokratycznych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Treścią książki jest analiza instytucji ustrojowych współczesnych państw demokratycznych. Autor dokonał klasyfikacji badanych konstrukcji ustrojowych w oparciu o ugruntowane kryteria doktryny prawa oraz konstytucje i akty prawne charakterystyczne dla określonego modelu ustroju demokratycznego. Modele te są ilustrowane przykładami państw z różnych regionów i różnych kultur prawnych, w których występują omawiane instytucje. Przystępna forma przybliża Czytelnikowi bogactwo rozwiązań ustrojowych oraz podstawowe problemy współczesnych państw demokratycznych.

Publikacja adresowana jest nie tylko do specjalistów z zakresu prawa konstytucyjnego, ale także do prawników na co dzień zajmujących się innymi gałęziami prawa, ponieważ we współczesnym państwie prawnym muszą oni coraz częściej odwoływać się do konstytucji i poglądów doktryny.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7526-082-3, 9788375260823

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Porównawcze prawo konstytucyjne współczesnych państw demokratycznych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Porównawcze prawo konstytucyjne współczesnych państw demokratycznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe