Porozumienie bez przemocy. O języku serca

Marshall B. Rosenberg
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Porozumienie bez przemocy. O języku serca
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Porozumienie bez przemocy jest zapomnianym językiem ludzkości - mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii. Za pomocą anegdot, przykładów i pokazowych dialogów doktor Rosenberg demonstruje, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.
Tytuł oryginalny: Nonviolent Communication... A langugage of Compassion.
Data wydania: 2003
ISBN: 83-88875-44-2, 8388875442
Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO - Agencja Wydawnicza
Stron: 192
Mamy 9 innych wydań tej książki

Autor

Marshall B. Rosenberg Marshall B. Rosenberg
Urodzony 6 października 1934 roku w USA ( Canton, Ohio)
Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu lat podróżuje po świecie, w rejony dotknięte wojną, jak również do krajów, w których panuje pokój....

Pozostałe książki:

Porozumienie bez przemocy. O języku życia To, co powiesz może zmienić świat W świecie porozumienia bez przemocy Edukacja wzbogacająca życie Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez przemocy Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według Porozumienia bez Przemocy
Wszystkie książki Marshall B. Rosenberg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak się dobrze komunikować

16.11.2021

W tej książce amerykański psycholog przedstawia stworzoną przez siebie metodę pozwalającą ludziom lepiej komunikować się ze sobą, nazywaną z angielska Non Violent Communication, (NVC) a po polsku Porozumienie Bez Przemocy (PBP). Dla mnie ta nazwa jest trochę myląca, sugeruje komunikację bez agresji fizycznej, a tu chodzi o coś więcej, lepsze byłob... Recenzja książki Porozumienie bez przemocy. O języku życia

@almos@almos × 18

O języku życia, czyli porozumienie bez przemocy

30.12.2022

Skuteczna komunikacja to coś więcej niż tylko wymiana informacji. Chodzi o zrozumienie emocji i intencji kryjących się za informacjami. Poza umiejętnością jasnego przekazywania wiadomości mamy obowiązek także słuchać w sposób, który pozwoli w pełni zrozumieć znaczenie tego, co zostało powiedziane i sprawi, że druga osoba poczuje się wysłuchana i z... Recenzja książki Porozumienie bez przemocy. O języku życia

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
8 /10
Przeczytane E-book Ekonomia_psycho-socjologia_2 Posiadam

Nigdy nie jest za późno na zastanowienie się nad własnymi werbalizacjami tworzącymi relacje z ludźmi. Praca nad sobą powinna się odbywać cały czas. "Porozumienie bez przemocy. O języku serca" psychoterapeuty klinicznego i wieloletniego praktyka w treningach Marshalla Rosenberga, jest świetnym instruktażem, z którego każdy może sporo zyskać dla dobra własnych relacji z innymi.

Autor książki jest twórcą technik budowania zdrowych interakcji społecznych poprzez rozmowę, które nazwał Porozumieniem Bez Przemocy (PBP). Istota porad tej metody osadza się na wypracowaniu w sobie nowego spojrzenia na cztery elementy tworzące rozmowę. Spostrzeżenia, uczucia, potrzeby i prośby są tymi elementami, które budują poprawny (rokujący zażegnanie konfliktu) dialog. W książce każdy z tych elementów stanowi osobny rozdział, omówiony zarówno od strony mówiącego jak i odbiorcy.

Tak 80% tekstu to czyste praktyczne porady, opisy sytuacji z przeprowadzonych treningów PBP czy prywatnych (komercyjnych, w których występował, jako trener) interwencji autora w sytuacje konfliktowe. Dodatkowo większość rozdziałów kończy spójny dłuższy, omówiony szczegółowo, przykład nazwany 'PBP w działaniu'. To bardzo pomocne 'życiowe' fragmenty, które rozwijają poprzedzające je streszczenia. Sam Rosenberg zdobywa dodatkowo sympatię i przychylność czytelnika (bo jednak pewne błędy, które popełniamy choć się do nich nie przyznajemy, mogą w nas generować opór przed zmianą) poprzez przytoczenie wielokrotne ...

× 3 | link |
@zooba
@zooba
2019-11-27
10 /10
Przeczytane Inspiracje/idee Posiadam Popularnonaukowe

Kolejny dowód, że warto być na LC, inaczej nawet bym nie wiedziała o istnieniu Porozumienia bez Przemocy.
Dla mnie to lektura ważna, do wielokrotnego czytania, taka, którę warto mieć i wracać do niej. Zmienia sposób patrzenia na siebie i ludzi wokół.
Kluczowym celem PbP jest 'stworzenie takiej jakości kontaktu, żebyśmy mieli ochotę ze sobą rozmawiać i szukac rozwiązań' - takiego kontaktu brakuje mi w wielu miejcach i chcę umieć porozumiewać się z szacunkiem.

Przeczytajcie, proszę, opinie innych użytkowników - nie jest ich wiele, a mnie brakuje słów, żeby zarekomendować tę książkę. Nie ma na co czekać, czytajcie!

| link |
@A_kto_to
@A_kto_to
2009-06-17

Piękna i mądra książka. Marshall B. Rosenberg opisuje w niej na praktycznych przykładach autorską metodę porozumiewania się. O ile asertywność uczy relacji w których obie strony odnoszą się z szacunkiem do własnych potrzeb wyrażając je bez agresji to Rosenberg idzie dalej, pokazując jak dotrzeć do niewyrażonych potrzeb drugiego człowieka.Potrzeb, z których często on sam nie zdaje sobie sprawy zatrzymując się na poziomie żalu i gniewu. Opanowanie tej techniki pozwala nawiązać głębokie i empatyczne relacje z innymi. Mam wrażenie, że dalej idzie tylko telepatia:)Gorąco polecam!

| link |
AD
@adremja
2007-08-24
10 /10
Przeczytane

Obowiązkowo tą książkę powinien dostać każdy poseł w polskim sejmie.

| link |
@fajneksiazkidoczytania
2022-12-30
10 /10
Przeczytane
@Proteus
2022-12-19
6 /10
Przeczytane -E-KSIĄŻKI- =Socjologia I Pokrewne= -POSIADAM-
@almos
2021-11-16
8 /10
Przeczytane ebook psychologia
@gabii.hey
@gabii.hey
2021-07-18
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Porozumienie bez przemocy. O języku serca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl