Postulat nie-osobowego Boga. Rekonstrukcjonizm wyzwaniem dla teizmu żydowskiego

Waldemar Szczerbiński
Postulat nie-osobowego Boga. Rekonstrukcjonizm wyzwaniem dla teizmu żydowskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Wbrew potocznemu mniemaniu współczesny judaizm nie jest monolitem. Wielu myślicieli żydowskich podejmowało i wciąż podejmuje wysiłek wypracowania ""właściwego"" pojęcia Boga. Rekonstrukcjonizm żydowski, który rozwinął się w Stanach Zjednoczonych, jest racjonalną próbą ujęcia problematyki Boga. Czy próba udaną? Na to pytanie stara się odpowiedzieć autor w niniejszej książce. Poszukiwanie rozwiązania domaga się wyjaśnienia pośrednio wielu innych kwestii: czym jest współczesny judaizm, jakie są koncepcje Boga w judaizmie, czym jest rekonstrukcjonizm, na czym opiera się postulat nie-osobowego Boga w rekonstrukcjonizmie, czy rekonstrukcjonizm jest judaizmem. Podjęty temat nie tylko przybliża czytelnikowi nowy sposób pojmowania Boga przez ?ydów, lecz także skłania do refleksji nad własnym rozumieniem Najwyższej Prawdy, co stanowi fundament owocnego dialogu chrześcijańsko-judaistycznego."
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-232-1754-1, 9788323217541
Wydawnictwo: Naukowe UAM w Poznaniu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Postulat nie-osobowego Boga. Rekonstrukcjonizm wyzwaniem dla teizmu żydowskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Postulat nie-osobowego Boga. Rekonstrukcjonizm wyzwaniem dla teizmu żydowskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl