Potęga pieniądza. Finansowa historia świata

Niall Ferguson
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Potęga pieniądza. Finansowa historia świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jeden z najsłynniejszych historyków na świecie, udowadnia że za każdym wydarzeniem historycznym stoi tajemnica zawiązana z pieniędzmi.

Ferguson udowadnia, że ewolucja systemów finansowych jest równie istotna jak wynalazki czy rozwój wielkich cywilizacji. To dzięki bankom renesans we Włoszech osiągnął tak bogatą formę, a rynki papierów wartościowych miały wpływ na przebieg Wojny Siedmioletniej i Wojny Secesyjnej. Ferguson, który słynie z przekonującego i wciągającego stylu, wyjaśnia, czemu źródeł Rewolucji Francuskiej możemy dopatrywać się w finansowym przekręcie, jakiego dopuścił się pewien... morderca. Opisuje również, jak mogło dojść do tego, że Argentyna z szóstego na świecie najbogatszego państwa stała się pogrążonym w inflacji krajem na skraju bankructwa. Autor przekonuje, że właśnie teraz powinniśmy szczególnie starać się zrozumieć potęgę ekonomii i udowadnia, jak przerażająco mało wiemy o pieniądzach. Fergusonowi jako jedynemu udało się przebić barierę łączącą wiedzę ekonomiczną z wiedzą o historii i kulturze cywilizacji.

Jedna ze stu najważniejszych książek ostatniej dekady!

„The Times”

Biografia pieniądza pióra Fergusona, opowiedziana z werwą i wnikliwością, objaśnia nasze obecne trudne położenie lepiej, niż mu się wydaje. Ferguson to świetny analityk świata finansów, które stanowią kręgosłup historii naszej cywilizacji.

„The Telegraph”

Profesor Ferguson nie tylko jest jednym z najwybitniejszych historyków na świecie. W dodatku napisał kilka książek poruszających tematykę finansową, za każdym razem opisując te skomplikowane problemy w sposób niezwykle jasny i atrakcyjny.

"The Independent"

Ferguson napisał klarowną i błyskotliwą książkę o historii pieniądza... Ta pięknie napisana książka to rewelacyjny elementarz dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, skąd się wzięły i jak funkcjonują współczesne rynki/

„The New Statesman”

Ferguson zabiera nas w często pouczającą i przyjemną podróż dzięki zgłębianiu podstaw wielkich wydarzeń historycznych (…) w których tle zawsze stał silny pieniądz.

„The New York Times”

Jego analiza (…) tryska wytwornymi standardami, których oczekujemy po oxfordzko-harvardzkim doświadczeniu akademickim, a także ciętym, stanowczym i zdecydowanym komentarzem krytycznym znanym z jego wypowiedzi prasowych.

„The Daily Telegfraph”

Potęga pieniądza jest książką bardziej ekscytującą i przystępną niż niektórzy mogą spodziewać się po autorze będącym profesorem uniwersytetów Oxfordu i Harvardu.

„The Times”

Data wydania: 2012-12-13
ISBN: 978-83-08-05043-9, 9788308050439
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 408
dodana przez: chudini0505
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Niall Ferguson Niall Ferguson
Urodzony 18 kwietnia 1964 roku w Wielkiej Brytanii (Glasgow)
Szkocki profesor historii Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Harvarda. Specjalizuje się w globalnej historii politycznej i gospodarczej czasów nowożytnych. Ceniony analityk sytuacji geopolitycznej świata i konserwatywny komentator, uznawany z...

Pozostałe książki:

Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848. Tom 1 Dom Rothschildów. Tom 2. Bankierzy świata 1849-1999 Cywilizacja. Zachód i reszta świata Kolos Imperium
Wszystkie książki Niall Ferguson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Potęga pieniądza. Finansowa historia świata

27.10.2010

Autorem książki „Potęga pieniądza. Finansowa historia świata” jest Niall Ferguson jeden z wybitniejszych historyków średniego pokolenia. Specjalizuje się on w historii politycznej i gospodarczej czasów nowożytnych. Jest profesorem historii Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Harvarda. Ferguson jest autorem cenionych i popularnych prac histo... {} Recenzja książki Potęga pieniądza Finansowa historia świata

@agacia@agacia {}

Moja opinia o książce

Opinie

@agacia
2010-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Zrecenzowane przeze mnie Moja biblioteczka

Cytaty z książki

O nie! Książka Potęga pieniądza. Finansowa historia świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl