Potęga słowa. Renesans, barok, oświecenie

Daniel Zych, Katarzyna Porembska, Mariusz Pawłowski
Potęga słowa. Renesans, barok, oświecenie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Potęga słowa" to seria przeznaczona dla nauczycieli, którzy poszukują tradycyjnego układu chronologicznego oraz nowoczesnych rozwią zań dydaktycznych i edytorskich, a zwłaszcza pragną jak najlepiej przygotować uczniów do nowej matury. Każda część serii "Potęga sło wa" została zorganizowana w klasycznym układzie chronologicznym i szeroko wzbogacona kontekstami i kontynuacjami, nazwanych toposami . Nie sposób oprzeć się wrażeniu logiki, ładu, porządku i usystematyzowania bijącego z każdego z podręczników. "Potęga słowa" sprawd zi się zarówno w elitarnym liceum, jak i w technikum. Jest to możliwe dzięki połączeniu zakresu podstawowego z rozszerzonym i wiedzy o literaturze z nauką o języku. Żywo napisane i wyczerpujące wprowadzenia do epok i najważniejszych dzieł literackich mają samoistn ą wartość, ale głównie zwalniają nauczyciela z konieczności prowadzenia wykładu, pozwalają uzupełnić wiadomości uczniom nieobecnym n a zajęciach. Całości dopełniają ciekawe i różnorodne polecenia umieszczone pod tekstami, fragmenty większych lektur i pytania do cał ych tekstów; funkcjonalne ilustracje ze zdjęciami największych dzieł sztuki, a także wyraźnie zarysowana ścieżka filmowa. Co więcej - jest to jedyna seria na rynku, która zawiera wszystkie teksty wymagane przez najnowszą podstawę programową!
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7409-517-4, 9788374095174
Wydawnictwo: Nowa Era

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Potęga słowa. Renesans, barok, oświecenie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Potęga słowa. Renesans, barok, oświecenie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl