Powstanie warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej.

Adam Borkiewicz
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Powstanie warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

SPIS ROZDZIAŁÓW: PRZEDMOWA CZĘŚĆ PIERWSZA - PRZYGOTOWANIA I. Charakterystyka terenu działań II. Polskie zamiary i siły III. Garnizon niemiecki w Warszawie CZĘŚĆ DRUGA - WYBUCH POWSTANIA IV. Mobilizacja powstańcza V. Godzina "W" VI. Skutki wybuchu CZĘŚĆ TRZECIA - BITWA O PRZETRWANIE VII. Tężenie powstania VIII. Natarcie odsieczy niemieckiej na Woli IX. Opanowanie Ochoty przez wroga X. Bój walny o Stare Miasto XI. Związanie Śródmieścia od 5 do 31 sierpnia XII. Bój o Sadybę i Czerniaków XIII. Natarcie Niemców na Powiśle i Śródmieście Północne CZĘŚĆ CZWARTA - DOGORYWANIE STOLICY XIV. Kryzys bitwy XV. Bój o dostęp do Wisły XVI. Ostatnie boje XVII. Kapitulacja SKOROWIDZ NAZWISK I PSEUDONIMÓW SKOROWIDZ ODDZIAŁÓW WYKAZ SKRÓTÓW WYKAZ MAP
Data wydania: 1957
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Kategoria: Historia
Stron: 746

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Powstanie warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane II wojna - ruch oporu A.D. 2018 Posiadam II wojna - Europa

Rzetelna, pisana na bieżąco, czasami jeszcze w trakcie walk historia Powstania Warszawskiego. Dokładny, dzień po dniu a czasem i godzina i po godzinie przebieg walk. Książka ze szczegółami podaje uzbrojenie poszczególnych jednostek, straty, ilość zdobycznej broni.
Autor - uczestnik walk, członek KG AK, miał po wojnie wiele trudności z wydaniem swojej książki. Mało tego, zebrane materiały stały się dowodem w sprawie sądowej jego córki... Wydanie "Powstania..." możliwe było dopiero w okresie "gomułkowskim".
Bardzo gorąco polecam. Dla fanów historii lektura obowiązkowa. Pozostałym polecam - aczkolwiek ilość opisanych zdarzeń może Was bardzo szybko wymęczyć.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Powstanie warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl