Pozwól, że ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

Jorge Bucay
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Pozwól, że ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

Demián jest niespokojnym chłopakiem, szukającym prawdy o życiu i o samym sobie. Trafia do psychoterapeuty Jorge, który pomaga mu znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania w bardzo nietypowy sposób – poprzez opowiadanie historii.

Są to zarówno dobrze znane, klasyczne bajki, jak i współczesne przypowieści i anegdoty wymyślone przez autora – psychiatrę i psychoterapeutę. Pochodzą z różnych stron świata i z różnych tradycji. Łączy je jedno – zawarta w nich mądrość pomaga zrozumieć swoje lęki i pragnienia i uwierzyć w siebie.

Data wydania: 2022-12-06
ISBN: 978-83-8202-811-9, 9788382028119
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 328
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Jorge Bucay Jorge Bucay
Urodzony 30 października 1949 roku w Argentynie (Buenos Aires)
Jorge Bucay – argentyński pisarz, z wykształcenia lekarz psychiatra. W 1973 roku ukończył medycynę na Uniwersytecie w Buenos Aires. Specjalizuje się w psychoterapii, pracując szczególnie metodą terapii Gestalt. Pracuje w różnych krajach na świecie, ...

Pozostałe książki:

Kochać z otwartymi oczami Listy do Klaudii Pozwól, że ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć Opowiastki do przemyślenia Bajka prawdę Ci powie… o Tobie
Wszystkie książki Jorge Bucay

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bajki pełne pozytywnej energii

8.06.2021

Czy słyszeliście o bajkach terapeutycznych? Wierzycie w ich skuteczność? Ja miałam okazję przekonać się jaką mają moc dzięki książce „Pozwól, że Ci opowiem...”. Podtytuł „Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” okazał się wyjątkowo trafny. Autor publikacji, Jorge Bucay, to pochodzący z Argentyny psychoterapeuta. W swojej pracy chętnie stosuje różneg... Recenzja książki Pozwól, że Ci opowiem

Bajkoterapia

27.04.2021

O bajkoterapii usłyszałam na studiach pedagogicznych. Mimo że jest to metoda wykorzystywana do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, Jorge Bucay udowadania, że równie dobrze można stosować bajki podczas terapii z ludźmi dorosłymi. Terapia bajkami, czemu nie?! Kto nie kocha bajek? ;) "Pozwól, że Ci opowiem..." to podróż wraz z g... Recenzja książki Pozwól, że Ci opowiem

To nie jest zbiór bajek, które można poczytać na dobranoc, a kolejnego dnia się o nich zapomni.

26.05.2021

Pozwól, że Ci opowiem… to zbiór historii, przypowieści, bajek, anegdot pochodzących z różnych stron świata i różnych tradycji: hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej, chrześcijańskiej mający na celu lepsze poznanie i zrozumienie siebie, naszych relacji z innymi, naszych lęków, dążeń, pragnień, natchnięcie nadzieją, że można wierzyć w innych ludzi, że... Recenzja książki Pozwól, że ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

Pozwól, że Ci opowiem

23.04.2021

Demien, niespokojny chłopak szuka prawdy o życiu i o samym sobie. Czy nie tak samo, jak każdy z nas? Nie ważne na jakim etapie jesteśmy nadal czegoś szukamy, próbujemy zrozumieć życie, jak i samych siebie. Demian poznaje Jorge, psychoterapeutę, który pomaga mu w bardzo nietypowy sposób, opowiadając historię. Psychoterapia nadal bywa tematem tabu... Recenzja książki Pozwól, że ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

Moja opinia o książce

Opinie

@ania_gt
2021-05-25
6 /10
Przeczytane Lektury zadane

Zbiór anegdot i opowiastek, które mają nam pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Pomysł interesujący, osoby dążące do samorozwoju, na pewno znajdą coś wartościowego. Ciekawie, obrazowo, krótko i treściwie opisane zjawiska, relacje i zachowania międzyludzkie. Osobiście bardziej cenię Bajki filozoficzne M. Piquemala.

× 3 | link |
@Iwona_Nocon
2022-11-21
7 /10
Przeczytane

Dawno nie byłam tak ciekawa książki, jak właśnie tej pozycji. Zdecydowałam się w tym przypadku nie zapoznawać z opisem, ufając tytułowi. Na przyszłość muszę trzymać się swoich nawyków i czytać blurb, aby uniknąć niespodzianek, których fanką nie jestem.
Pozwól, że Ci opowiem... to bajek, przypowieści z różnych stron świata i tradycji: od hinduskich po chrześcijańskie, mające na celu lepsze zrozumienie naszych lęków, pragnień czy nadziei, oraz pogłębianie wiary w to, że świat nie jest taki zły, a wszystko zależy od tego, jak pokierujemy swoim życiem.
Bohaterem książki jest Demian, który szuka sensu w swoim życiu. Aby go znaleźć, postanawia udać się do terapeuty o imieniu/pseudonimie Gruby, który postanawia zastosować pewną metodę leczenia.
Ta książka ma ogromny potencjał i wierzę, że wiele osób po zapoznaniu się z treścią będzie mogło powiedzieć, że dana bajka, bądź zbiór opowieści zmieniły ich podejście do życia. Ja niestety nie jestem w stanie tego teraz przyznać. Chyba forma, w jakiej zostały przedstawione te przypowieści, utrudniła mi przyswojenie. Niestety czułam się jak na kozetce u psychologa, który za bardzo chciał mnie naprostować. Mnie to niestety może nie tyle odrzucało, ile nie pozwoliło docenić wiedzy, jaką powinnam zaczerpnąć z opowiadanych mądrości. Gdyby te bajki były rzucane mimochodem, w sytuacjach mniej krępujących możliwe, że dotarłyby do mnie bardziej. Ode mnie 7/10.

× 1 | link |
@kasia.rzymowska
2021-05-12
8 /10
Przeczytane

Lubicie bajki i opowieści? Krótkie anegdoty lub legendy, które często za pomocą uosobienia przekazują jakąś radę, mądrość lub po prostu skłaniają do przemyślenia zagadnienia.

W tej książce znajdziecie bajki dla dorosłych. Bajki psychologiczne, zebrane przez autora i wykorzystywane przez niego w pracy terapeuty. Bajki skierowane do Demiána - młodego mężczyzny, który boryka się z problemami różnej natury.

Demián to w zasadzie może być każdy z nas. Za sprawą jego osoby poruszone zostały zagadnienia wiary w siebie, uporu, podejmowania kolejnych prób, wypalenia, asertywności i innych.

Miejscami infantylne (w końcu to bajki), krótkie opowieści pozwalają spojrzeć raz jeszcze na samego siebie. Dodatkowo, każda z bajek opatrzona jest odniesieniem terapeuty do problemu chłopaka, w rozwiązaniu lub zrozumieniu którego ma pomóc.

Ta oryginalna antologia to książka dla osób, które lubią czytać między wierszami i właśnie między nimi znajdować odpowiedzi. Autor wykorzystuje w terapii bajki, ponieważ to właśnie one, głębiej zapadają w pamięci.

A każdy z nas jest po części Demiánem.

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-04-23
10 /10
Przeczytane

,, Jedynym błędem,
popełnionym prawie zawsze,
jest przekonanie, że mój punkt widzenia
kryje w sobie jedyną prawdę".

Posłuchajcie, ja zakochałam się w tej książce już od pierwszej strony! Przedstawia ona historię terapeuty ze swoim pacjentem. Pacjent za każdym razem przychodzi do terapeuty z innym problemem. Niekiedy nawet jest zły, że jego terapeuta nie rozwiązuje jego problemów bezpośrednio, tylko każe mu nad nimi myśleć. Tym samym daje nam do dociekania, byśmy nie doszukiwali się zawsze prostych odpowiedzi na przeróżne pytania.

,, Jest to terapia, która nikogo nie leczy, a jedyne, co robi, to wskazuje pewnym osobom drogę do wyleczenia samych siebie. Terapia, która nie dąży do wywołania żadnej reakcji, lecz działa jako katalizator zdolny do przyspieszenia pewnego procesu, który i tak by się pojawił wcześniej czy później, z terapeutą lub bez terapeuty".

Słuchajcie, jest to pozycja, której cytaty można przywoływać na każdej stronie. Przekazuje nam nauki, które każdemu z nas się przydadzą. Strasznie spodobały mi się porównania problemów do opowieści, tak zwanych tutaj bajek. Poprzez historyjki terapeuta pokazywał bohaterowi jego błędy i wręcz nakazywał mu samodzielnie myśleć. Historie były nieziemsko ciekawe i czasami przezabawne. Spodobała mi się każda, bo każda niosła za sobą przesłanie. Pomagała mi zrozumieć własne błędy, które nieświadomie popełniałam. Musimy zapamiętać, że nie ma ludzi idealnych, a którzy uważają, że tacy są, zwy...

| link |
@klarita_mm
2022-01-05
10 /10
Przeczytane Melodramat / Dramat Obyczajwe i Romanse Przeczytane w 2021r.

W okresie świątecznym skończyłam jedną z najlepszych książek w tym roku! "Pozwól, że Ci opowiem ... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć" autorstwa Jorge Bucay. Książka jest zbiorem historii, przypowieści, anegdot i przede wszystkim bajek. Główny bohater Demián nie radzi sobie z codziennością życia. Trafia do terapeuty, zwanego Grubym, który ma swoje własne metody. Na każdy problem opowiada historię z morałem.
📚
Ta książka jest jak terapia bez gabinetu czy lekarzy (oczywiście z przymrożeniem oka 😉). Tylko Ty, książka i wygodne miejsce. Każda z bajek ma na celu ukazanie jak można rozłożyć problem na cząstki i jak sobie z nimi radzić. Jednak przede wszystkim pokazuje, że każdy ma jakieś słabości, zmartwienia czy kłopoty, i że z każdym można sobie poradzić. Forma bajek/opowiadań jest bardzo łatwo przyswajalna. Zdarzają się historie dobrze już znane, ale zdecydowanie większość z nich jest wymyślona przez autora. Ciekawym zabiegiem jest to, że autor umieścił samego siebie w roli psychiatry, którym jest również w rzeczywistości.
📚
"Pozwól, że Ci opowiem..." to opowiadania pełne ciepła i pozytywnych treści raczej dla dorosłych. Ja dawkowałam je sobie przez 3 miesiące i ta "bajkoterapia" bardzo przypadła mi do gustu. Jestem nimi oczarowana. Wiele opowiadań mam zaznaczonych, żeby móc do nich wrócić a bajka o żabach jest moją ulubioną! Myślę, że autor miał genialny pomysł jak dotrzeć do wielu odbiorców i wykonał to po prostu świetnie! Bawiłam się z nią bardzo dobrze...

| link |
@emiczytaa
2021-07-18
9 /10
Przeczytane

,,Pozwól, że Ci opowiem..." Jorge Bucay
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐
75/2021

Demián jest niespokojnym chłopakiem, szukającym prawdy o życiu i o samym sobie. Trafia do psychoterapeuty Jorge, który pomaga mu znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania w bardzo nietypowy sposób – poprzez opowiadanie historii.

Są to zarówno dobrze znane, klasyczne bajki, jak i współczesne przypowieści i anegdoty wymyślone przez autora – psychiatrę i psychoterapeutę. Pochodzą z różnych stron świata i z różnych tradycji. Łączy je jedno – zawarta w nich mądrość pomaga zrozumieć swoje lęki i pragnienia i uwierzyć w siebie.

,,Niesamowita książka"to stwierdzenie przychodzi mi jako pierwsze do głowy po przeczytaniu tej jakże pięknej i niezwykłej książki. Książki, która nie dość, że wygląda świetnie, to posiada jeszcze cudowniejszy środek. Przez tę książkę się płynie i nie chce się jej kończyć! Bajkoterapia jest świetna! Myślę, że każdy wyciągnie z tej książki coś dla siebie. Książka może być świetną literaturą, ale również co niektórzy mogą dzięki niej zrozumieć pewne zachowania, a nawet potrzebę wsparcia. Piękna poezja o życiu, które jak wiemy, nie jestkolorowe, ale każdą porażkę trzeba przepracować, aby wyciągnąć z niej to co najlepsze i ruszyć do przodu. Z całego serca polecam ❤Za egzemplarz dziękuję @zysk_wydawnictwo

| link |
CZ
2021-04-29
10 /10

Bajkoterapia to moje najpiękniejsze terapeutyczne odkrycie. Co to była za książka.... Z pewnością będę do niej wracać- jest piękna, magiczna, pełna anegdot, różnych przypowieści, które powstały w wyobraźni autora. Książka mnie oczarowała... Wzruszyłam się na niej nie raz. Niektóre przypowieści czytałam dwukrotnie, bo mocno mnie ruszyły.

IG: Czytomanka

👉Bajkoterapia to jedna z lepszych terapii, która w najprostszy sposób dociera do wnętrza samego siebie. W prosty sposób pomaga zrozumieć świat, otoczenie, zachowanie. Piękna!

👉Pamiętaj!

,,Jedynym błędem,
popełnionym prawie zawsze,
jest przekonanie, że mój punkt widzenia
kryje w sobie jedyną prawdę".

👉Oniemiałam. Polecam z całego serca, każdemu! Dawno nie miałam takiej perełki w dłoniach, no piękna! Tę książkę powinien przeczytać każdy....

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za przepiękną, pełną emocji książkę, która na zawsze zostanie w moim serduszku!

❗Ocena: 100/10

| link |
@Anyush
2022-06-30
8 /10
Przeczytane
@weronika_mazurek
2022-04-13
10 /10
Przeczytane
@DieLeseratte
2022-02-20
10 /10
Przeczytane
AU
2022-01-12
10 /10
Przeczytane
@spirit87
2021-12-05
6 /10
Przeczytane
@mvrcia
2021-07-17
9 /10
Przeczytane
@luizko
2021-06-22
7 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2021-06-08
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Kanał porodowy i trumna to dwa miejsca zaprojektowane dla jednego ciała.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl