Praca cudzoziemców z Ukrainy i innych państw wschodnich - zatrudnianie, opodatkowanie i ubezpieczenia społeczne

Lidia Agnieszka Rubińska
Praca cudzoziemców z Ukrainy i innych państw wschodnich - zatrudnianie, opodatkowanie i ubezpieczenia społeczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja koncentruje się na problemach związanych z zatrudnianiem oraz rozliczaniem podatkowo-składkowym cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Rosji i Armenii. Omówiono tu m.in. zasady zatrudniania na podstawie: • oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, • zezwolenia na pracę sezonową, • zezwolenia na pracę, • jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę, • zasady pobytu i zatrudniania cudzoziemców w ruchu bezwizowym. Szczegółowo zaprezentowano zasady opodatkowania cudzoziemców pracujących na podstawie umowy o pracę oraz na podstawie umów cywilnoprawnych, jak również zasady ubezpieczenia społecznego cudzoziemców wykonujących pracę w Polsce. Ponadto przedstawiono zasady wjazdu cudzoziemców do Polski, konsekwencje prawne związane z nielegalnym zatrudnianiem cudzoziemców, a także oddelegowanie cudzoziemca do pracy w innym kraju UE. Większość zagadnień omówiono na przykładach konkretnych sytuacji, które pozwalają odnieść się do aktualnych realiów zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Przykłady uzupełniono przepisami prawa oraz interpretacjami organów skarbowych.
ISBN: 978-83-7804-619-6, 9788378046196
Wydawnictwo: ODDK Ośrodek Doradztwa i Szkolenia Kadr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Praca cudzoziemców z Ukrainy i innych państw wschodnich - zatrudnianie, opodatkowanie i ubezpieczenia społeczne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Praca cudzoziemców z Ukrainy i innych państw wschodnich - zatrudnianie, opodatkowanie i ubezpieczenia społeczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl