Praktyki wykluczające przedsiębiorstw dominujących. Prawidłowość i stosowalność reguł prawa konkurencji

Konrad Kohutek
Praktyki wykluczające przedsiębiorstw dominujących. Prawidłowość i stosowalność reguł prawa konkurencji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka dotyczy jednej z kategorii praktyk, które mogą naruszać zakaz nadużywania pozycji dominującej lub monopolizacji rynku. Zawiera obszerną (w dużej mierze krytyczną) analizę orzecznictwa - zwłaszcza na gruncie art. 102 TFUE, ale także art. 9 u.o.k.k. oraz art. 2 ustawy Shermana. Zaproponowana w pracy koncepcja powinna minimalizować ryzyko błędów antymonopolowych (w zakresie identyfikacji wykluczeń antykonkurencyjnych), utrzymując zarazem koszty społeczne wdrażania i przestrzegania tego zakazu na akceptowalnym poziomie.
Adresaci:
Publikacja adresowana jest do praktyków (sędziów, pracowników UOKiK, doradców prawnych i ekonomicznych przedsiębiorstw) oraz osób, które analizowaną w niej problematyką zajmują się od strony naukowej.
"Praca doktora Konrada Kohutka poświęcona jest problematyce bardzo trudnej i jednocześnie dość rzadko poruszanej w szerszym i pogłębionym zakresie w piśmiennictwie prawniczym. Jej tematyka należy do grupy zagadnień szczególnie ważnych dla ochrony konkurencji (...). Ogromną zaletą rozprawy jest umiejscowienie prezentowanych rozważań w kontekście ekonomicznym, co nadaje jej cenny walor bidyscyplinarny".
Prof. UW i INP PAN dr hab. Małgorzata Król-Bogomilska
Data wydania: 2012-06-06
ISBN: 978-83-264-5020-4, 9788326450204
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Praktyki wykluczające przedsiębiorstw dominujących. Prawidłowość i stosowalność reguł prawa konkurencji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Praktyki wykluczające przedsiębiorstw dominujących. Prawidłowość i stosowalność reguł prawa konkurencji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl