Prawa człowieka jako dekonstrukcja symboliki prawno-politycznej społeczeństwa ponowoczesnego

Arkadiusz Barut
Prawa człowieka jako dekonstrukcja symboliki prawno-politycznej społeczeństwa ponowoczesnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor dokonał ogromnego wysiłku intelektualnego, wnikając w meritum problemu i rekonstruując poglądy wybranych przedstawicieli ponowoczesnej/postmodernistycznej filozofii politycznej i prawnej na istotę i funkcję społeczno-polityczną oraz ideologiczną praw człowieka (…). Nowatorskie jest wskazanie na konsekwencje dekonstrukcji przez ponowoczesną/post-modernistyczną filozofię polityczną nowożytnych koncepcji demokracji, jej podmiotu, społeczeństwa obywatelskiego oraz związanych z nią idei polityki i prawa.

Prof. dr hab. Wiesław Bokajło

Wielkim walorem pracy jest podjęcie tematu arcytrudnego, „wrażliwego” społecznie i politycznie, stwarzającego prawdziwe wyzwanie tematu i dokonanie udanej próby zajęcia stanowiska wobec poruszonych problemów. Autor potrafił wydobyć z gąszcza poglądów, tez i idei racjonalne jądro, a także przedstawić własne stanowisko wobec niełatwych kwestii. Należy podkreślić konsekwentne trzymanie się przez autora przyjętej metodologii – jako hermeneuta uważa, że należy wdać się w dyskusję również z koncepcjami mu dalekimi, należycie i z powagą je przeanalizować, a zarazem porównać z przesądzeniami, które uznaje za istotne i ugruntowane w tradycji intelektualnej. Czyni to pracę nie tylko wartościową teoretycznie, lecz także poznawczo – również badacze, którzy prezentują diametralnie inny pogląd na prawa człowieka, ideę gender czy sądownictwo konstytucyjne, znajdą w niej materiał przydatny do swych analiz.

Dr hab. Paweł Chmielnicki, prof. WSIZ

Data wydania: 2018-05-25
ISBN: 978-83-01-19716-2, 9788301197162
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategorie: Prawo, Polityka, Filozofia
Stron: 350
dodana przez: jatymyoni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prawa człowieka jako dekonstrukcja symboliki prawno-politycznej społeczeństwa ponowoczesnego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawa człowieka jako dekonstrukcja symboliki prawno-politycznej społeczeństwa ponowoczesnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl