Prawa fundamentalne w orzecznictwie ETS

Marcin Dybowski, Maciej Dybowski
Prawa fundamentalne w orzecznictwie ETS
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pozycja Prawa fundamentalne w orzecznictwie ETS jest pierwszym na naszym rynku opracowaniem, które obszernie i wszechstronnie analizuje prawa fundamentalne (podstawowe) w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a nadto w nowatorski sposób proponuje analizę tych praw przez pryzmat funkcji, jakie pełnią one we wspólnotowym porządku prawnym.
Publikacja zainteresuje nie tylko teoretyków prawa. Całościowe ujęcie problematyki czyni z niej przydatne rozwinięcie wszelkich podręczników do instytucjonalnego prawa Unii Europejskiego dla studentów prawa, administracji, politologii, europeistyki oraz stosunków międzynarodowych.
Wszechstronna analiza wpływu praw fundamentalnych na kompetencje prawodawcy krajowego, bazująca na modelowych orzeczeniach ETS oraz analiza kompetencji do stosowania prawa wspólnotowego przez sądy przesądza o jej praktycznej użyteczności dla sędziów, organów administracji i legislatorów.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7483-494-0, 9788374834940
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 279

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawa fundamentalne w orzecznictwie ETS? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawa fundamentalne w orzecznictwie ETS. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl