Prawa żeglugowe okrętu w świetle prawa międzynarodowego

Dariusz Bugajski
Prawa żeglugowe okrętu w świetle prawa międzynarodowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dariusz R. Bugajski przedstawił - z perspektywy prawnomiędzynarodowej i politologicznej – problematykę związaną z morzem traktowanym jako najważniejsza droga świata, służąca zarówno zapewnieniu bezpieczeństwa międzynarodowego (żegluga okrętów), jak i międzynarodowej wymianie towarowej (żegluga handlowa). Morze to także przedmiot władzy państwa nadbrzeżnego. Kolizja między funkcją morza jako drogi a roszczeniami państw nadbrzeżnych jest głównym zagadnieniem książki. Książka Dariusza R. Bugajskiego, oparta na bogatym materiale źródłowym i literaturze światowej, zawiera nowatorską interpretację współczesnej problematyki morskiej (...). Jest to pierwsza w Polsce praca naukowa obejmująca całościowo i wieloaspektowo zagadnienia prawa żeglugowego w szerszej perspektywie międzynarodowej - zarówno prawnej, jak i politologicznej. Z recenzji prof. dr. hab. Leonarda Łukaszuka Jest to praca o wartości zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Monografia może liczyć nie tylko na czytelników z katedr uniwersyteckich, lecz także na czytelników praktyków. Z recenzji prof. dr. hab. Janusza Gilasa Dariusz Rafał Bugajski jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, byłym dowódcą okrętu.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7383-351-7, 9788373833517
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe
Stron: 380

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prawa żeglugowe okrętu w świetle prawa międzynarodowego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawa żeglugowe okrętu w świetle prawa międzynarodowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl