Opinia na temat książki Prawdziwe morderstwa

@wiedzma.sol @wiedzma.sol · 2019-12-14 14:52:20
Przeczytane Mam na półce II Więcej niż raz czytane Zaczytanie 05 Maj 2018
Harris to Harris.
Bohaterka niezbyt lotna, narracja niezbyt wymagająca, relacje dziwne, romans nie do końca oczywisty i nie od razu z pierwszym wybrankiem.
I nie lubiąc Harris w wydaniu innym polubiłam ją w serii o Aurorze. Mimo narracji, mimo lekko dziwnej bohaterki (co tu bywa atutem), mimo chwilami ciągnących przemyśleń-monologów wewnętrznych.

Polubiłam Prawdziwe Morderstwa przez to że sama lubię czytać lub słuchać o morderstwach i zagadkach kryminalnych. Sprawa Gorgonowej elektryzuje mnie tak jak niektóre sprawy elektryzują Aurorę. I sama z rozkoszą zapisałabym się do takiego klubu. Gdyby tylko pominąć ostateczny skutek powstania takowego.

Sama zagadka kryminalna jest całkiem ciekawa. Może nie wybitnie skomplikowana, bo jeśli ktoś poczytał już trochę kryminałów szybko wpadnie na rozwiązanie. Ale to jak policja i osobno Aurora dochodzą do rozwiązania to ciekawa rzecz. Policja nie jest przedstawiona jak banda gamoni jak to często bywa w książkach o detektywach - amatorach.
Postacie w ogóle dają się lubić, w większości. Bo kto ma wkurzać, albo wzbudzać obawę to robi to do czego został przeznaczony ;)

Książkę po raz pierwszy czytałam kilka lat temu i mimo że seria mi się podobała, z pewnych powodów przerwałam. Zdradzę je w odpowiedniej chwili żeby nie spoilerować.
Po raz drugi czyta się równie przyjemnie, zwłaszcza że udało mi się sporo pozapominać.

Polecam jako lekki kryminałek.
Ocena:
Prawdziwe morderstwa
2 wydania
Prawdziwe morderstwa
Charlaine Harris
6.6/10
Cykl: Aurora Teagarden, tom 1
Poznajcie Aurorę Teagarden - kolejną z bohaterek wykreowanych przez bestsellerową autorkę, Charlaine Harris. Niezwykłą bibliotekarkę, której inteligencja, intuicja i przenikliwość pozwalają rozwikłać ...
Komentarze

Pozostałe opinie

Za mało. Za mało akcji. Za mało opisów. Za mało dramatyzmu. Za mało uczuć. Za mało emocji. Za mało!

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl