Prawne zabezpieczenie wierzytelności. Wydanie drugie.

Izabela Heropolitańska
Prawne zabezpieczenie wierzytelności. Wydanie drugie.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Udzielanie kredytów, pożyczek i gwarancji to – obok prowadzenia rachunków bankowych – podstawowa działalność banków. Jednakże nie tylko banki zajmują się finansowaniem przedsiębiorców i konsumentów. Ryzyko, jakie potencjalnie wiąże się z każdym kredytem, pożyczką czy gwarancją, powoduje konieczność zabezpieczania się przed skutkami ewentualnego niespłacenia długu. Pomocą w wyborze jak najlepszego prawnego zabezpieczenia, ma służyć kolejna ksiązka z serii BIBLIOTEKA BANKOWCA. Autorka omawia w niej nie tylko te najczęściej i najchętniej stosowane zabezpieczenia, takie jak weksel in blanco, poręczenie, zastawy na rzeczach ruchomych czy hipoteka, ale również te mniej znane i niesłusznie rzadziej stosowane, jak zastaw na prawach oraz zabezpieczenia przejęte przez banki z praktyki banków zagranicznych jak oświadczenie patronackie czy niedawno uznane za dopuszczalne przez Sąd Najwyższy jak przewłaszczenie nieruchomości. Niniejsza publikacja jest najobszerniejszą pracą, jaka ukazała się na polskim rynku księgarskim na temat prawnych zabezpieczeń wierzytelności banków. Autorka wykorzystuje w niej nie tylko bogatą literaturę i orzecznictwo sądowe, ale również własne doświadczenia nabyte podczas wieloletniej pracy w Banku Polska Kasa Opieki SA. Książka uwzględnia zmiany, jakie zostały wprowadzone do systemu prawnych zabezpieczeń w szczególności przez prawo bankowe, kodeks cywilny, kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawę o niektórych zabezpieczeniach finansowych, rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych oraz banków powierniczych jak również bogate orzecznictwo i piśmiennictwo. Książka przeznaczona jest dla pracowników banków oraz pracowników towarzystw ubezpieczeniowych i innych instytucji zajmujących się zawodowo udzielaniem pożyczek, kredytów, poręczeń oraz gwarancji. Będzie również pomocna dla klientów banków, którym ułatwi zorientowanie się w wymogach stawianych przez podmioty finansujące przy ubieganiu się o kredyt, pożyczkę lub gwarancję.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-88904-63-9, 9788388904639
Wydawnictwo: Twigger S.A.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Prawne zabezpieczenie wierzytelności. Wydanie drugie. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawne zabezpieczenie wierzytelności. Wydanie drugie.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl