Prawo do prywatności osób publicznych

Marek Puwalski
Prawo do prywatności osób publicznych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W niniejszej pracy przedstawiono problematykę związaną z prawem do prywatności osób publicznych. Zważając na jej wielowątkowość autor skupił się przede wszystkim na konflikcie pomiędzy prawem do prywatności a prawem do informacji i wolnością słowa. Ze względu na duży wpływ środków masowego przekazu na nasze życie problem prawnej ochrony prywatności wzbudza coraz większe zainteresowanie. Prawo do pozyskiwania informacji uzyskało szczególną rangę w nowym ustroju. Zasada jawności życia publicznego jest fundamentem każdej sprawnie funkcjonującej demokracji. Z drugiej strony wartością równie cenną jest prywatność. Jej ochrona powinna być w dostatecznym stopniu zagwarantowana. Także osoby biorące aktywny udział w życiu politycznym, społecznym czy kulturalnym mają prawo do własnej sfery prywatnej. Koniecznym staje się więc znalezienie odpowiednich mechanizmów prawnych, które umożliwiałyby rozstrzyganie potencjalnych konfliktów. W poszukiwaniach tych pomocne jest sięgnięcie do systemów prawnych innych państw, w których ze względu na dłuższą tradycję demokratyczną wielokrotnie już spotykano się z podobnymi problemami. Dlatego też w pracy przedstawiono rozwiązania prawne związane z ochroną prywatności osób publicznych wypracowane w Stanach Zjednoczonych, Anglii i w Niemczech. W ostatnim rozdziale autor przedstawia własne propozycje dotyczące delimitacji sfery prywatności i sposobu rozstrzygania konfliktu pomiędzy prawem do prywatności osób publicznych a wolnością słowa i prawem do informacji w konkretnych stanach faktycznych.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7285-162-8, 9788372851628
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawo do prywatności osób publicznych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo do prywatności osób publicznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl