Prawo handlowe dla praktyków z wzorami umów, uchwał i regulaminów

Elżbieta Boniuszko
Książka Prawo handlowe dla praktyków z wzorami umów, uchwał i regulaminów
Książka Prawo handlowe dla praktyków z wzorami umów, uchwał i regulaminów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rozwijająca się w Polsce gospodarka rynkowa wymaga od przedsiębiorców oraz innych uczestników życia społecznego znajomości podstawowych zagadnień z zakresu funkcjonowania obrotu gospodarczego oraz pojęć z nim związanych. Niniejsza publikacja książkowa wychodzi temu naprzeciw. Autorka - radca Ministra Skarbu Państwa, znawca tej problematyki - omawia w książce - w sposób jasny i przystępny - m.in. takie zagadnienia, jak: pojęcie przedsiębiorstwa i przedsiębiorcy (w tym małego i średniego), zasady działalności Krajowego Rejestru Sądowego (w tym rejestr przedsiębiorców), pojęcie i klasyfikacja czynności handlowych, rodzaje papierów wartościowych, tj.: certyfikaty inwestycyjne, konosamenty, listy zastawne, akcje, obligacje i inne, w tym obrót publiczny tymi papierami; znaczną część opracowania poświęcono spółkom handlowym oraz ich przekształceniom; Autorka nie pomija również problemu komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Ponadto książka zawiera zestaw wzorów umów, uchwał i regulaminów, mających zastosowanie w działalności gospodarczej. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób stosujących prawo w praktyce (zarządy spółek, rady nadzorcze), ale także prawników praktyków - radców prawnych, doradców podatkowych. Może być również przydatna dla studentów wydziałów prawa, ekonomii i zarządzania.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7334-082-4, 9788373340824
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prawo handlowe dla praktyków z wzorami umów, uchwał i regulaminów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Prawo handlowe dla praktyków z wzorami umów, uchwał i regulaminów”- Elżbieta Boniuszko

Książka Kodeks spółek handlowych z wprowadzeniem
Kodeks spółek handlowych z ... Szymon Ciarkowski, Elżbieta Boniuszko
Seria "Twoje Prawo" to poręczne, kieszonkowe wydania aktualn...

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo handlowe dla praktyków z wzorami umów, uchwał i regulaminów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe