Prawo i ekonomia rynku wewnętrznego Unii Europejskiej

Artur Nowak-Far
Prawo i ekonomia rynku wewnętrznego Unii Europejskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka przedstawia i wyjaśnia podstawowe mechanizmy funkcjonowania rynku wewnętrznego Unii Europejskiej zarówno od strony ekonomicznej, jak i prawnej. Jest jedyną w Polsce i jedną z niewielu w świecie publikacją o tych mechanizmach z zastosowaniem metod właściwych ekonomicznej analizie prawa. Opisy zawarte w książce mają postać syntetycznej, jasnej analizy, uwzględniającej dorobek międzynarodowej nauki prawa europejskiego i ekonomii rynku wewnętrznego Unii Europejskiej.

 

Na polskim rynku wydawniczym nie ma książki o podobnym profilu. O unikalności tej publikacji decyduje połączenie rozwiązań prawnych, instytucjonalnych z ekonomią. Ponadto zaletą książki jest to, że za pomocą prostych wykresów modelowych pokazuje konsekwencje wprowadzenia rozwiązań, które prowadzą do utworzenia jednolitego rynku. (…) Książkę uważam za bardzo dobrą. Prof. A. Nowak-Far zręcznie łączy wiedzę ekonomiczną z prawniczą.

 

z recenzji prof. zw. dr hab. Katarzyny Żukrowskiej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

 

Artur Nowak-Far – kierownik Katedry Prawa Europejskiego Szkoły Głównej Handlowej, profesor SGH i Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Europeistyki), doktor habilitowany nauk prawnych, doktor nauk ekonomicznych, członek Kolegium Najwyższej Izby Kontroli.

 

Książka Prawo i ekonomia rynku wewnętrznego Unii Europejskiej ukazuje się w serii Europeistyka.

 

W serii Europeistyka ukazują się podręczniki akademickie, książki o charakterze monograficznym oraz tłumaczenia ważnych publikacji zagranicznych z dziedziny studiów europejskich.

 

Data wydania: 2013-02-08
ISBN: 978-83-7561-221-9, 9788375612219
Wydawnictwo: MT Biznes
Kategorie: Prawo, Gospodarka
Stron: 260
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prawo i ekonomia rynku wewnętrznego Unii Europejskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo i ekonomia rynku wewnętrznego Unii Europejskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl