Prezydent, papież, premier. Oni zmienili świat

John O`Sullivan
Prezydent, papież, premier. Oni zmienili świat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce Prezydent, Papież i Premier John O’Sullivan, doświadczony dziennikarz i były autor przemówień Margaret Thatcher, ujawnia: – jak Reagan, Thatcher i Jan Paweł II stali się wybitnymi przywódcami, znakomicie przygotowanymi do przejęcia władzy po porażce liberalizmu; – jak wizyta Jana Pawła II w Polsce w czerwcu 1979 roku spowodowała narodziny Solidarności; – jak sowieckie Politbiuro mniej bało się zagrożeń militarnych niż moralnego osłabienia komunizmu wskutek działań papieża; – jak zwycięstwo Thatcher w konflikcie o Falklandy stało się punktem zwrotnym zimnej wojny; – jak Reagan postarał się, żeby papież otrzymywał informacje amerykańskiego wywiadu na temat wydarzeń w bloku sowieckim; – jak niechętnie Reagan popierał jądrową „równowagę strachu” i jak uznał Inicjatywę Obrony Strategicznej (SDI) za odpowiednią alternatywę; – jak Sowieci na próżno usiłowali nakłonić papieża, by przyłączył się do kampanii przeciw SDI; – jak postawa Reagana, który nie zgodził się na kompromis zaproponowany przez Gorbaczowa w Rejkiawiku, przyspieszyła rozpad sowieckiego imperium; – jak Reagan, Thatcher i Jan Paweł II przywrócili optymizm i nadzieję swoim rodakom. Dziś, gdy stoimy w obliczu nowego i zapewne groźniejszego przeciwnika niż dawny sowiecki komunizm, powinniśmy inspirować się przykładem tych wielkich przywódców, którzy doprowadzili do odrodzenia wiary, dobrobytu i wolności na Zachodzie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60532-04-1, 9788360532041
Wydawnictwo: Olesiejuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prezydent, papież, premier. Oni zmienili świat aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prezydent, papież, premier. Oni zmienili świat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl