Prokurator

Paulina Świst
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Książka Prokurator
Książka Prokurator
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów

Opis

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty „Szarego”. Co gorsza, „Szary” jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała – i nie chciała mieć – nic do czynienia. Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnie… i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego d opiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojna seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: "facet na jedną noc" okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że pozasłużbowe kontakty Kingi i Łukasza nie ograniczą się do jednego gorącego spotkania…
Data wydania: 2017-05-24
ISBN: 978-83-287-0630-9, 9788328706309
Wydawnictwo: Muza
Cykl: Prokurator, tom 1
Stron: 320

Autor

Paulina Świst – pseudonim literacki pisarki i adwokat urodzonej w 1986 roku w Gliwicach. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej karierze pełniła rolę obrońcy w wielu postępowaniach sądowych - od spraw drobnych kradzieży poc...

Książki Paulina Świst

Wszystkie książki Paulina Świst

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Początki bywają trudne

A mi się podobała, choć... od połowy. Otóż! Mamy zblazowaną z lekka Panią Adwokat, której wprawdzie daleko do Mrozowej Joanny Chyłki, ale tutaj Autorka bardzo wyraźnie skupiła się na przedstawieniu kobiecej strony tej postaci, jej osoby, myśli, uczuć, uleganiu namiętności niż na zawodowej stron... czytaj dalej »

Nie potrzebujemy mafiozów, gdy mamy takich prokuratorów

Adwokatka Kinga ma prawie trzydzieści lat i nie jest TAKA. Prokurator Łukasz ma trochę więcej i jest dokładnie taki. Dla niej przelotny numerek to nowość na jeden raz i nigdy więcej, dla niego – wieczór jak co dzień. Oboje są przekonani, że już nigdy więcej się nie spotkają, a już na pewno nie w pr... czytaj dalej »

"Prokurator"

Jak dla mnie książka jest świetną odskocznią - napisana prosto (takim normalnym powiedzmy "zwykłym" językiem), co nie sprawia trudności w czytaniu. Książkę pochłonęłam można by powiedzieć na raz. Żadnych dłuższych, nudzących akcji - wręcz przeciwnie zmiana, zmiana, zmiana. W dużej części przedsta... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Gosia
2019-02-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Debiutancka powieść Pauliny Świst „prokurator” odleżała na mojej półce dłuższy czas. Zbierałam się do jej czytania, niemniej jednak, gdy już się za nią zabrałam wiedziałam, że książka idealnie wpasowuje się w mój gust. Jest to połączenie akcji, przestępczości, seksu, romansu i ciętego języka. O autorce po napisaniu tej powieści zrobiło się naprawdę bardzo głośno.
Kinga jest młodą panią adwokat, której przyszło bronić w procesie „Szarego” – groźnego przestępcy, na którego polowano od dłuższego czasu. Niemniej jednak Kinga nie podjęła decyzji o obronie z własnej woli, a została do niej zmuszona. Dodatkowo kobieta znajduje się właśnie na zakręcie życia osobistego, co nie ułatwia jej egzyste...
{}× 2 | link |
@sandrajasona
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
"Ostry seks, ostry język, ostra jazda"
Zaczyna się nieszczególnie: młoda adwokat w barze poznaje faceta, po kilkunastu drinkach zabiera ją do domu, gdzie kochają się. Następnego dnia idzie do sądu gdzie ma bronić oskarżonego, któremu grozi dożywocie. Okazuje się, że prokuratorem w tej sprawie jest jej ostatni facet, a bronić ma swojego brata. Potem jest coraz lepiej akcja się rozwija, sprawy przybierają coraz dziwniejszy obrót.
Jeśli tak ma wyglądać debiut pisarki, to ja chcę więcej. Sensacja, kryminał dobra zabawa i nieszablonowa fabuła. Duży plus za narrację, opowiada i Kinga i Łukasz. Postaci takie do uduszenia, a zdanie z okładki w pełni oddaje charakter książki. Z wielką przyjem...
{}× 2 | link |
@_alex_sandra_mama_
2019-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
"Prokurator" hmm czytając tytuł mogłoby się wydawać, że to kryminał może thriller ale w moim odczuciu to bardzo lekki kryminał połączony z erotykiem.
30-letnia mecenas Kinga Błońska przyjeżdża do Gliwic by bronić w sądzie swojego starszego, przyrodniego brata.
Pierwszego wieczoru w mieście chcąc odreagować stres i zdradę której dopuścił się mąż, idzie do baru w, którym poznaje Łukasza. Kilka drinków i chęć zemsty na mężu doprowadzają ich do wspólnie spędzonej nocy.
Następnego dnia Kinga budzi się z moralnym kacem i ucieka. Wchodząc na salę sądową spostrzega, że osobą z którą będzie musiała się zmierzyć jest prokurator Zimnicki a dokładniej Łukasz poznany w barze......
{}× 2 | link |
@gala26
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Obyczajowe Moja prywatna biblioteczka 2018
Obecnie rynek wydawniczy jest dość mocno zatłoczony i trzeba użyć dość niebanalnych środków, aby zwrócić uwagę czytelników.
Na przykład stworzyć oryginalną, ładną okładkę przykuwającą wzrok, napisać na niej – „ Ostry seks, Ostry Język, Ostra jazda”. Napisać, że to brawurowy debiut nieznanej dotąd pisarki i ukryć jej nazwisko pod pseudonimem. Dodać do tego, że podobno jest znaną prawniczką, podobno ma swoją kancelarię adwokacką, podobno nie przegrała żadnej sprawy. Podobno. Nikt nie wie, kim jest Paulina Świst, a prawdziwego nazwiska autorki zapewne nigdy nie poznamy.

Im więcej niewiadomych tym większa ciekawość czytelników, tym większe zainteresowanie książką. Muszę przyznać...
{}× 1 | link |
@milka.czyta
2019-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane • Ś •
Trzydziestoletnia, atrakcyjna Pani Adwokat - przyłapuje męża na zdradzie i zostaje obrońcą swojego przyrodniego brata - groźnego bandyty. Po tych przeżyciach chce choć raz zaszaleć, iść na całość ... No i poszła. Wizyta w barze skończyła się w łóżku Łukasza, którego poznała na parkiecie. Wszystko byłoby OK gdyby nie spotkanie na sali sądowej bowiem Łukasz okazał się prokuratorem w sprawie jej przyrodniego brata ...
{}× 1 | link |
SA
@SandraNightingale
2019-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Historia, która rozgrywa się w świecie prawników, prokuratorów i gangsterów. Szybka akcja, łatwy przystępny język. Książka na leniwe wakacyjne popołudnie.
{}× 1 | link |
@Optymistica
@Optymistica
2019-08-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Akcja wciąga, jednak czytałam lepsze kryminały. Sceny seksu jak dla mnie czasem dodane na siłę.
{}× 1 | link |
@inez229
2019-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam
Nie jest to literatura wysokich lotów, jeśli takiej się spodziewacie to cóż, nie dostaniecie jej w "Prokuratorze".
Kryminał ? Nie, bardziej chyba sensacja erotyczna z domieszką kryminału.
Nie powiem czyta się szybko i sprawnie z uwagi na lekki język i styl autorki, aczkolwiek u mnie przyszedł moment gdzie zaczynała mnie drażnić, może powodem jest to, że z opisu wydawała się nieco bardziej intrygująca.
Potencjał na fajną książkę był, ale wg mojej skromnej opinii nie został wykorzystany. I żeby nie było, nie mam absolutnie nic do erotycznych scen :)))

Kinga Błońska broni wbrew sobie swojego przyrodniego brata, jest świadoma Jego winy aczkolwiek została postawiona pod ścia...
{} | link |
@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Serie do kontynuacji
Zabawna, lekka powieść, którą bardzo dobrze się czyta. To mix romansu, sensacji i erotyka. Bohaterowie z charakterkiem, wybuchowi i złośliwi, co jest przyczynkiem wielu humorystycznych sytuacji. Kinga została doskonale określona: „Pijesz jak facet, klniesz jak facet, znasz się na piłce jak facet, a czasem zachowujesz się jak najdurniejsza platynowa blondi z Manieczek.” Co przyczynia wielu kłopotów wszystkim obecnym, szczególnie tytułowemu prokuratorowi Łukaszowi Zimnickiemu.
Świetna powieść na letni urlop – zabawna i gorąca z nutką sensacji, napisana potocznym, zwyczajnym językiem. Podoba mi się dwustronny sposób narracji.
Polecam. Bardzo dobry debiut.
{} | link |
@KazikLec
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@IvanG
@IvanG
2019-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane 2019 Audiobook
@Justyna_Papuga
2019-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@wierkiewicza
2019-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@nellik29
@nellik29
2019-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane
@Zbychu_Du
@Zbychu_Du
2019-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Prokurator”- Paulina Świst

Książka Komisarz
Komisarz Paulina Świst
{}7.0/10
Zuzanna Kadziewicz żyje jak pod kloszem. Kochający ojciec-bi...
Książka Karuzela
Karuzela Paulina Świst
{}6.7/10
Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. ...
Książka Przewieszenie
Przewieszenie Remigiusz Mróz
{}8.2/10
„Przewieszenie” to 2 tom z serii Trylogia z komisarzem Forst...
Książka Razem będzie lepiej
Razem będzie lepiej Jojo Moyes
{}7.6/10
Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chod...
Książka Mąż, którego nie znałam
Mąż, którego nie znałam Sylvia Day
{}8/10
Miłość jest nieprzewidywalna... Małżeństwo z markizem Grayso...

Cytaty z książki

“Zazdrosna baba jest najwredniejszą istotą na ziemi. ”
{}
#
“- Zimny, rozwiązać Cię? - zapytał Strzelecki, patrząc jak wraz z krzesłem podnoszę się znad ciała trzeciego goryla. - Nie kurwa, będę tak siedział i czekał, aż mnie przelecisz.”
{}
#
“Poczułem, jak pod moją czaszką rozbłyskuje błyskawica. Wszystkie myśli zmieniły się w jedno wielkie pragnienie, by pokazać jej, że jest moja. Przywiązać do siebie.”
{}
#
“Kinga, powiedz, jak to jest możliwe? Pijesz jak facet, klniesz jak facet, znasz się na piłce jak facet, a czasem zachowujesz się jak najdurniejsza platynowa blondi z Manieczek? Miał ci wyznać ...”
{}
#
“-Niby nie...ale w zasadzie tak.Nie wiem. -Precyzja mojej własnej wypowiedzi mnie powaliła.”
{}
#
Przeglądaj
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}