Opinia na temat książki Promyczek

@Z_Ksiazkami_i_Sloncem @Z_Ksiazkami_i_Sloncem · 2018-11-25 21:19:42
Do napisania ponownego postu o „Promyczku” zbieram się dłuższy czas. Mam wrażenie, że kilka miesięcy temu nie napisałam wszystkiego co miałam w głowie. Dopiero teraz, gdy po sześciu miesiącach znowu sięgnęłam po tą książkę i przeczytałam kilka fragmentów zrozumiałam jak ona jest ważna dla mnie. Zrozumiałam, ile emocji się w niej kryje i jaki przekaz ma dla nas. To wszystko sprawiło, że jeszcze raz napisze Wam o tej wspaniałej powieści o miłości, bólu i pozytywnym poglądzie na świat. Niestety ilość znaków na Instagramie mnie ogranicza, dlatego i tak nie przekażę wszystkiego co mam w głowie. Bohaterowie są tu niesamowicie dobrze wykreowani. Mamy wiecznie uśmiechniętą i wesołą Kate, która pomimo ciężkiej przeszłości cieszy się każdym dniem. Mamy utalentowanego muzycznie i oddanego jej bez granic przyjaciela Gusa. Jest tu również Keller, który jest jedynym w swoim rodzaju mężczyzną. Pracuje w kawiarni, dużo się uczy i przeszedł już swoje. Oczywiście są to główne postacie, bo gdybym miała wymieniać każdego dnia by mi nie starczyło. Każdy tu jest inny i wychodzący trochę poza schematy. Sama fabuła nie jest taka oczywista, a główna bohaterka mam wrażenie, że jest inna niż reszta z książek, które do tej pory czytałam. Kim Holden widowiskowo rozbiła moje serce uczuciami wylewającymi się z kartek w „Promyczku”. Dobranie piosenek i elementu muzycznego w tej książce jest fenomenalne. To jedna z niewielu książek, które aż tak do mnie trafiły. Po niej zrozumiałam kilka rzeczy, których do tamtej pory nie widziałam. Kate kochała każdego bez względu jaki dla niej był. Kochała wszystko i wszystkich, a każdy nowy dzień traktowała jak niespodziewany prezent. Jej przywiązanie i sentymentalna miłość do zachodów słońca udzieliła się i mi. Za każdym razem jak podczytuję sobie fragmenty znajduję coś, czego wcześniej nie zauważyłam. To jest chyba najbardziej niesamowite. Podsumowując, Kim stworzyło coś wspaniałego. Kocham „Promyczka” i słuchając The XX, które swoją drogą tak samo uwielbiam, ma historię Kate, Kellera i Gusa przed oczami. To świadczy tylko i wyłącznie o tym, jak bardzo ta historia zostaje w głowie.
Ocena @Z_Ksiazkami_i_Sloncem:
serce  4 Polubienia
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Promyczek
Promyczek 8.4 /10
Kim Holden
Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogod...
Komentarze
@Czytada
@Czytada · 9 miesięcy temu
Już od dawna mierze się z zamiarem przeczytania tej książki. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Twoja opinia mnie tylko w tym przekonała, że muszę szybko nadrobić zaległości.
serce  2 Polubienia

Pozostałe opinie

Piękna i wzruszająca :)

@wez_przeczytaj @wez_przeczytaj

"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz." Na "Promyczka" skusiłam się, ponieważ bardzo dużo osób tę książkę chwaliło. I po przeczytaniu przepadłam... Kate Sedgwic...

@ksiazkowa.gladys @ksiazkowa.gladys

Wzruszająca, piękna, a mój zeszyt z cytatami zapełnił się po jej przeczytaniu....

@monica @monica

Zaskakująco ciekawa książka z interesującym zwrotem akcji. Myślę, że nie ma osoby, która nie byłaby zaskoczona tym, co przygotowała autorka.

@coconut @coconut

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się