Prostota i użyteczność. Projektowanie rozwiązań internetowych, mobilnych i interaktywnych

Prostota i użyteczność. Projektowanie rozwiązań internetowych, mobilnych i interaktywnych
Poznaj zasady ekstremalnej użyteczności Jak tworzyć jednorodne, elegancki...
Poznaj zasady ekstremalnej użyteczności Jak tworzyć jednorodne, eleganckie interfejsy? Jak zapewnić kontrolę poprzez upraszczanie? Jak zaspokoić potrzeby użytkowników? Technologie, które z założenia mają ułatwiać nam życie, często sprawiają wrażenie, jakby działały przeciwko nam. Kon...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788324631353
Wydawnictwo: Helion
Napisz swoją opinię
Prostota i użyteczność. Projektowanie rozwiązań internetowych, mobilnych i interaktywnych

Poznaj zasady ekstremalnej użyteczności

Jak tworzyć jednorodne, eleganckie interfejsy?
Jak zapewnić kontrolę poprzez upraszczanie?
Jak zaspokoić potrzeby użytkowników?Technologie, które z założenia mają ułatwiać nam życie, często sprawiają wrażenie, jakby działały przeciwko nam. Konfigurowanie telefonu komórkowego, podłączenie laptopa do telewizora czy dotarcie do poszukiwanej witryny internetowej bywają czasem prawdziwą drogą przez mękę. Czy zauważyłeś, że im więcej możliwości oferuje dane oprogramowanie, tym trudniej znaleźć tę funkcję, której naprawdę potrzebujesz?

Dlatego też najważniejsza jest prostota (nie mylić z minimalizmem!) - bez względu na to, czy projektujesz całą skomplikowaną witrynę internetową, aplikację na urządzenie przenośne, czy tylko menu. Użyteczność to rzecz, której można się nauczyć. Książka "Prostota i użyteczność. Projektowanie rozwiązań internetowych, mobilnych i interaktywnych" pokazuje, jak to zrobić - z humorem, praktycznymi przykładami, cytatami i przypadkami wziętymi z życia. Dowiesz się, jak zmniejszać stopień złożoności dzięki zastosowaniu technik organizowania, usuwania, ukrywania i przenoszenia. Zobaczysz także, jak stworzyć jednorodne, eleganckie interfejsy, które użytkownicy z miejsca polubią.


Usuwanie funkcji, które się nie sprawdzają
Nadawanie funkcjom priorytetów
Inteligentnie dobrane opcje domyślne
Upraszczanie zadań
Przenoszenie między urządzeniami
Alfabety i formaty
Tworzenie otwartych rozwiązań
Łatwe wyszukiwanie funkcji


Poznaj zasady tworzenia prostych i użytecznych interfejsów!

Brakujące informacje?