Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych

Maciej Bałtowski
Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prywatyzacja jest jednym z najważniejszych przejawów transformacji ustrojowej w Polsce. Jednocześnie jest zjawiskiem ekonomicznym i społecznym, wokół którego narosło wiele kontrowersji. Dlatego też istnieje zapotrzebowanie na prace, które poddałyby zjawisko prywatyzacji naukowej ocenie. Niniejsza publikacja zawiera kompleksowa analizę procesu przekształceń własnościowych polskich przedsiębiorstw w latach 1990-1997, przedstawia jej pozytywne i negatywne strony. Szczególną uwagę autor przywiązuje do prywatyzacji średnich i małych przedsiębiorstw, tj. na szczeblu wojewódzkim. Praca powinna zainteresować nie tylko środowisko akademickie, ale działaczy politycznych i społecznych.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-01-12737-4, 9788301127374
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Autor

Maciej Bałtowski Maciej Bałtowski
Urodzony 5 maja 1953 roku w Polsce
Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych; dyrektor Instytutu Ekonomii Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, profesor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Od wielu lat głównym obsz...

Pozostałe książki:

Przedsiębiorstwa sprywatyzowane w gospodarce polskiej Ekonomia przyszłości. Wokół nowego pragmatyzmu Grzegorza W. Kołodko Przedsiębiorstwa państwowe we współczesnej gospodarce
Wszystkie książki Maciej Bałtowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl