Przecież to mój Poznań. Andrzej Wituski w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk

Andrzej Wituski, Dorota Ronge-Juszczyk
Przecież to mój Poznań. Andrzej Wituski w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przecież to mój Poznań to wspomnienia jednej z najbardziej wpływowych osób w historii powojennego Poznania, Andrzeja Wituskiego.

Z wykształcenia ekonomista, doskonale sobie radził na każdym stanowisku: jako majster w wytwórni wędlin, prezydent Poznania, dyrektor banku i dyrektor międzynarodowych konkursów imienia Henryka Wieniawskiego.

Ten zakochany w swoim mieście poznaniak, nie bacząc na zabijające wszelką inicjatywę przepisy, rozpoczął w latach osiemdziesiątych budowę poznańskiego szybkiego tramwaju, renowację Jeziora Maltańskiego i odbudowę Palmiarni. Zadbał o godne miejsca dla pamiątek związanych z Henrykiem Sienkiewiczem i Józefem Ignacym Kraszewskim. Konkurs im. Henryka Wieniawskiego pod jego „batutą” stał się niejako marką Poznania.

Bez niego byłby to zapewne inny Poznań.

Andrzej Wituski ma osiemdziesiąt dwa lata i nadal dla swego miasta pracuje. Musi, ponieważ nie wszystko zdążył zrobić i ma jeszcze sporo planów. O wszystkim opowiada w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk.

A jest o czym...

Dorota Ronge-Juszczyk jest dziennikarką. Skończyła filologię romańską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponad trzydzieści lat pracowała w radiu (Rozgłośnia Polskiego Radia w Poznaniu, potem Radio Merkury), gdzie przygotowywała audycje związane z służbą zdrowia i sprawami społecznymi.

Data wydania: 2014-11-18
ISBN: 978-83-7818-643-4, 9788378186434
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 344
dodana przez: jatymyoni

Autor

Andrzej Wituski Andrzej Wituski
Urodzony 23 lutego 1932 roku w Polsce (Poznań)
Ekonomista, działacz społeczny, kulturalny i samorządowy. Prezydent Poznania(1982–1990).

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przecież to mój Poznań. Andrzej Wituski w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przecież to mój Poznań. Andrzej Wituski w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl