Opinia na temat książki Przed świtem

@Marcela @Marcela · 2021-06-05 07:38:14
Przeczytane
Książka zakończająca burzliwą historię Belli i Edwarda nareszcie za mną. Długo zajęło mi domknięcie ich historii. Troszkę się męczyłam, bo niby historia fajna, ale mój wiek robił swoje - kolejna książka, która jest skierowana zdecydowanie do młodszego czytelnika (nie mogę tego powiedzieć o "Słońcu w mroku"). Z pozoru dużo się dzieje ale mnie to wszystko się dłużyło i troszkę nudziło. Ale patrząc na całą serię, porównując ją z innymi tomami, to "Przed świtem" można ocenić na dobrą pozycję.

Czytałem tę książkę bez większych emocji -ot tak, przeciętne czytadło, no ale ja muszę przecież skończyć serię. Nie lubię zostawiać rozpoczętych książek i serii (takie zboczenie).

W tej części pojawia się dużo nowych postaci - wampirów. Szkoda tylko, że jak na tak potężne rozmiary książki właściwie nic o nich nie wiemy. Autorka wprowadziła mnóstwo postaci ale totalnie je olała nie przedstawiając czytelnikowi ich historii. A mogłaby chociaż w przypadku kilku lepiej to wszystko rozwinąć. Co prawda na końcu książki znajdziemy tzw. "Spis wampirów", ale jest on tak ubogi, że właściwie szkoda o nim wspominać. Marnotrawstwo kartki. Znajdziemy tam tylko i wyłącznie imiona wampirów oraz ich miejsce zamieszkania. Przy niektórych znajdziemy gwiazdkę *, wskazującą na to, że dana osoba jest obdarzona szczególnymi umiejętnościami. Jakimi? No tego to już nie wiemy, bo autorka nie raczyła nawet o tym wspomnieć! W takim spisie aż się prosi o kilka słów wyjaśnienia! Przykładowo w takiej sytuacji:
PÓŁWYSEP OLYMPIC: Edward*
przy gwiazdce powinno być wyjaśnienie "czytanie w myślach". Tu jednak tego brak. Podobnie jest z resztą wampirów. Ten spis uważam za totalną pomyłkę i porażkę.

Zmiana narracji - do głosu na jakiś czas dochodzi Jacob i to jego okiem obserwujemy akcję przez kilka rozdziałów.

Książka podzielona na 3 księgi: pierwsza i ostatnia z perspektywy Belli, środkowa z perspektywy Jacoba.
Ocena:
Data przeczytania: 2021-06-05
Przed świtem
8 wydań
Przed świtem
Stephenie Meyer
7.1/10
Cykl: Zmierzch, tom 4
"Przed świtem", czwarty i najbardziej wyczekiwany tom cyklu "Zmierzch" napisanego przez Stephenie Meyer, odkrywa sekrety wielkiej miłości Belli i Edwarda, niezwykłej pary, której losy porwały miliony ...
Komentarze

Pozostałe opinie

Dobrze, że historia dobiegła końca.

Przed świtem zwątpisz... Jedna z książek, które przeczytałam, bo inni ciągle zachwycali się serią o Belli i Edwardzie - specjalistach od krwi (poniżej humorystycznie, co sądzi o tym internet). Przy...

Wilkołak syty i wampir cały. Pierwsze dwie części sagi to naiwne romansidełka dla nastolatek, ale właściwie nieszkodliwe. Trzecia część porażała mnie głupotą Belli i tym jej wielkim, sztucznym dyl...

Smutnym momentem okazała się ostatnią strona. Czasem wracam do nich, kiedy chcę się odstresować. Świetna pozycja dla wszystkichtakich chcących pogodzić normalność z innością.

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl