Przedsiębiorczość w edukacji

Aldona Andrzejczak
Przedsiębiorczość w edukacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedsiębiorczość jest wyznacznikiem radzenia sobie w warunkach konkurencyjności, a integracja Polski ze strukturami Unii Europejskiej stanowi impuls do wzmocnienia przedsiębiorczości Polaków. Promowaniem przedsiębiorczości zajmują się różne instytucje i programy społeczne. Fundamentalną rolę w kształceniu postaw przedsiębiorczych powinien jednak odgrywać system edukacji. Problemowi temu poświęcona jest książka Przedsiębiorczość w edukacji. W pierwszej części pracy zwrócono uwagę na biznesowe i niebiznesowe ujęcie przedsiębiorczości. Na tym tle określono zadania szkoły w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych uczniów oraz ogólne założenia i cele wprowadzenia przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości do programów szkolnych. W drugiej części zaprezentowano wyniki badań, przeprowadzonych przez pracowników Katedry Edukacji i Rozwoju Kadr Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w szkołach średnich województwa wielkopolskiego na temat nauczania Podstaw przedsiębiorczości. Ich przedmiotem była charakterystyka nauczycieli, którzy uczą Podstaw przedsiębiorczości oraz zebranie ich opinii o sposobie realizacji i efektach nauczania. Trzecia część książki zawiera opracowania, podejmujące różne aspekty przedsiębiorczości w szkole.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7417-307-0, 9788374173070
Wydawnictwo: Akademii Ekonomicznej w Poznaniu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przedsiębiorczość w edukacji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przedsiębiorczość w edukacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl