Przedsiębiorstwo, charakter prawny oraz zbycie w prawie amerykańskim, francuskim i polskim

Rafał T. Stroiński
Przedsiębiorstwo, charakter prawny oraz zbycie w prawie amerykańskim, francuskim i polskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja zawiera analizę charakteru prawnego przedsiębiorstw oraz krajowej i zagranicznej praktyki obrotu przedsiębiorstwami, z uwzględnieniem systemów prawnych USA, Francji oraz Polski. Mimo rozmaitych rozwiązań przyjętych w różnych systemach prawnych, pełnią one podobne funkcje umożliwiające osiąganie tych samych celów gospodarczych. W książce: * wyjaśniono podstawowe pojęcia dotyczące przedsiębiorstwa, * przybliżono charakter prawny przedsiębiorstwa bądź instytucji, które pełnią podobną funkcję, * omówiono zasady zbycia przedsiębiorstwa w ujęciu każdego z badanych systemów. W publikacji nie tylko ukazano związki między ekonomią a prawem, ale także omówiono występujące w praktyce problemy, podobne w zaprezentowanych krajach. Książka skierowana jest do nauczycieli akademickich, studentów, a także przedsiębiorców oraz prawników zainteresowanych problematyką prawną obrotu przedsiębiorstwem.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7247-632-6, 9788372476326
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przedsiębiorstwo, charakter prawny oraz zbycie w prawie amerykańskim, francuskim i polskim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przedsiębiorstwo, charakter prawny oraz zbycie w prawie amerykańskim, francuskim i polskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe