Przeprowadzanie dowodów w sprawach cywilnych i handlowych w państwach UE. Komentarz

Jan Ciszewski
Przeprowadzanie dowodów w sprawach cywilnych i handlowych w państwach UE. Komentarz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1206/2001 r. o współpracy między sądami Państw Członkowskich w zakresie przeprowadzania dowodów w sprawach cywilnych lub handlowych weszło w życie wobec Polski 1.5.2004 r.
Komentarz niniejszy jest pierwszym w literaturze polskiej szczegółowym omówieniem postanowień Rozporządzenia jest usprawnienie i przyspieszenie procedury przeprowadzania dowodów.
Książka zawiera ponadto zestawienia obejmujące informacje złożone przez poszczególne państwa, dotyczące stosowania Rozporządzenia (np. listy sądów właściwych do przeprowadzania dowodów oraz listę języków, w jakich należy sporządzać wnioski).
Opracowanie zostało wzbogacone o tekst Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 805/2004 z 21.4.2004 r. o ustanowieniu Europejskiego Trybunału Egzekucyjnego dla roszczeń bezspornych, które będzie stosowane od 21.10.2005 r. Adresaci: osoby zajmujące się szczegółowo sprawami z zakresu prawa cywilnego i handlowego, osoby zagraniczne, przedsiębiorcy, praktycy, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, studenci. Stan prawny: Lipiec 2005 r.
Data wydania: 2005
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 260
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przeprowadzanie dowodów w sprawach cywilnych i handlowych w państwach UE. Komentarz nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przeprowadzanie dowodów w sprawach cywilnych i handlowych w państwach UE. Komentarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl