Przewodnik po Traktacie z Lizbony

Jan Barcz
Przewodnik po Traktacie z Lizbony
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Traktat z Lizbony, podpisany 13 grudnia 2007 r., ma fundamentalne znaczenie: po pierwsze –kończy długoletni i trudny spór o reformę ustrojową Unii Europejskiej, po drugie – po wejściu w życie będzie określać podstawy jej działania. Zadaniem niniejszego Przewodnika jest przybliżenie najważniejszych rozwiązań reformy Unii oraz ułatwienie korzystania z nowych regulacji. Przewodnik zawiera teksty traktatów stanowiących Unię z uwzględnieniem zmian wynikających z przystąpienia do UE Bułgarii i Rumunii oraz - specjalnie przygotowane na potrzeby Przewodnika - teksty skonsolidowane Traktatu o Unii Europejskiej, Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz protokołów i deklaracji. Zamieszczono również tekst Karty Praw Podstawowych i wyjaśnień do Karty w brzmieniu z 12 grudnia 2007 r. Całość opatrzona jest obszernym komentarzem. Przewodnik będzie przydatny dla polityków, urzędników, przemysłowców, studentów i wszystkich zainteresowanych miejscem Polski w Unii. Prof. zw. dr hab. Jan Barcz jest kierownikiem Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa WSPiZ im. L. Koźmińskiego w Warszawie, doświadczonym dyplomatą, był m.in. Ambasadorem RP w Wiedniu w latach 1995-1999.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7334-908-7, 9788373349087
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Stron: 676

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przewodnik po Traktacie z Lizbony nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przewodnik po Traktacie z Lizbony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl