Psychologia zarządzania Wybrane zagadnienia

Sylwia Przytuła
Psychologia zarządzania Wybrane zagadnienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zagadnienia psychologiczne stanowią wiedzę komplementarną względem nauk o zarządzaniu. Znajomość kwestii psychologicznych wyjaśnia bowiem i rozwiązuje wiele problemów związanych z zachowaniami ludzi w organizacji, ich motywacją do pracy oraz relacjami z innymi. Wiedza o aplikacji rozwiązań i mechanizmów psychologicznych w praktyce zarządzania jest niezwykle pożądana we współczesnych przedsiębiorstwach. Publikacja ta jest przeznaczona dla studentów wyższych uczelni państwowych i prywatnych dla kierunków: zarządzanie, ekonomia, administracja oraz studiów MBA, które w programie nauczania przewidują takie przedmioty, jak: psychologia zarządzania, psychologia ogólna, socjologia, lub przedmioty zbliżone pod względem problematyki: kierowanie ludźmi, zarządzanie kadrami, zachowania organizacyjne. Celem dydaktycznym niniejszego skryptu jest zapoznanie studentów ze współczesną wiedzą psychologiczną ułatwiającą zrozumienie i przewidywanie zachowań własnych i innych osób w organizacji oraz przedstawienie mechanizmów psychologicznych, które mogą okazać się pomocne w opisywaniu i wyjaśnianiu zjawisk w praktyce zarządzania. Dodatkowo niektóre omówione narzędzia psychologiczne umożliwią nabycie umiejętności niezbędnych do efektywnej realizacji podstawowych funkcji zarządzania.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7011-929-4, 9788370119294
Wydawnictwo: Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Psychologia zarządzania Wybrane zagadnienia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychologia zarządzania Wybrane zagadnienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl