Rachunkowość fundacji, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego

Wioletta Dworowska
Rachunkowość fundacji, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kompleksowy przewodnik po rachunkowości fundacji i stowarzyszeń - szczegółowo omawia zasady prowadzenia rachunkowości, ewidencję księgową oraz sprawozdawczość finansową w organizacjach pozarządowych, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek prowadzących działalność gospodarczą. W przystępny sposób, wykorzystując liczne przykłady, przybliżono m.in. następujące zagadnienia: formalności związane z zakładaniem stowarzyszeń i fundacji oraz ubieganiem się o status organizacji pożytku publicznego, warunki rozpoczęcia przez jednostki pozarządowe działalności gospodarczej, ogólne zasady systemu rachunkowości (plan kont, dokumentacja opisująca politykę rachunkowości), wycena aktywów i pasywów, zasady inwentaryzacji, ewidencja kosztów i przychodów, zasady ustalania wyniku finansowego,- sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych. Uzupełnieniem opracowania są teksty najistotniejszych aktów prawnych regulujących zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz normujących zasady prowadzenia rachunkowości.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7426-504-1, 9788374265041
Wydawnictwo: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rachunkowość fundacji, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rachunkowość fundacji, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl