Radość franciszkańska. Duchowość i literatura

Kazimierz Synowczyk OFMCap
Radość franciszkańska. Duchowość i literatura
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W duchowości franciszkańskiej i w literaturze zasilanej tą duchowością, wyrosłejz niej, koncepcja radości ma miejsce poczesne, acz nierzadko w obiegowych, potocznych sądach – niebezpieczniespłycane, sprowadzane do nastroju dzieł malarskich i literackich. Rzecz oczywista, że ów nastrój takżema swoje znaczenie, lecz jest ledwie jednym z odblasków franciszkańskiej radości – kategorii złożonej,głębokiej i pod wieloma względami podstawowej dla obrazu literatury franciszkańskiej. Zagadnienie radościstanowi temat interesujący tak dla badacza duchowości, jak dla badacza literatury. W tym szczególnym wypadku,gdy przekaz słowny przynależy jednocześnie do duchowości i do literatury; gdy realizacja norm piśmiennictwahagiograficznego jest zarazem dowodem przeżywania i doświadczania wiary; gdy jednym słowemmodlitwa splata się z literaturą – wówczas interdyscyplinarność ujęcia staje się koniecznością.
ISBN: 978-83-89432-93-3, 9788389432933
Wydawnictwo: Calvarianum

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Radość franciszkańska. Duchowość i literatura? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Radość franciszkańska. Duchowość i literatura. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl