Opinia na temat książki Rany kamieni

@Soshy @Soshy · 2015-10-18 19:57:55
Czytając większość opinii o tej książce można się do niej uprzedzić i po prostu nie przeczytać: bo to nie Hunter, bo to nie "Chemia śmierci", bo to nie ten sam Beckett... i moim zdaniem, to byłby błąd. Przyznam, że początkowo nie byłam zachwycona zmianą, jaką zaserwował nam autor, ale ze strony na stronę było coraz lepiej: ta historia to jedna wielka tajemnica i nic nie jest takie, na jakie wygląda Nastawiłam się na psychopatycznego mordercę i szybką akcję, bo tak to wygląda od początku, ale po chwili sami już nie wiemy, kto jest ofiarą, a kto katem i przed czym(przed kim?) ucieka główny bohater. Zakończenie przewidywalne nie jest, choć z pewnością bardziej należy do gatunku powieści obyczajowo - psychologicznej aniżeli kryminału, co jednak dla mnie minusem nie jest: w końcu każdy autor, choćby nie wiem jak poczytne książki danego gatunku pisał, ma prawo do oddechu i wypróbowania innych pomysłów, bo a nuż trafi na coś ciekawego. I Simon Beckett trafił.
serce  3 Polubienia
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Rany kamieni
Rany kamieni 8.2 /10
autor: Simon Beckett
Rany kamieni - tu wszystko jest inne: bohater, sceneria, tylko Beckett jest taki sam: Mistrz wyrafin...
Komentarze

Pozostałe opinie

Przyjemny, lekki i odrobinę rozczarowujący kryminał. Rozkręca się bardzo powoli i rozwiązanie jest bardzo oczywiste. Liczyłem na coś więcej po autorze Chemii śmierci ale z drugiej strony narracja była...

@temptershell @temptershell

Jestem dość rozczarowana. Mimo tego, że dobrze się czyta to napięcia brak. W dodatku możemy łatwo się domyśleć przebiegu wydarzeń.

@Jjolka @Jjolka

Moja recenzja na stronie: http://www.ksiazkowyswiat.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=281:simon-beckett-rany-kamieni&catid=13&Itemid=110

@Martynka86 @Martynka86

no szalu nie ma :(( bajka o Trynkiewiczu juz byla...nie popisales sie Panie Beckett,oj nie....

@tytania23 @tytania23

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"