Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka

Agnieszka Zgrzywa
Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka to wybór cytatów inspirujących, łamiących utarte schematy i pobudzających do refleksji nad naturą dziecka i jego relacjami z dorosłymi. Mimo upływu lat myśl Korczaka nie traci na aktualności.

Chcę nauczyć rozumieć i kochać cudowne, pełne życia i olśniewających niespodzianek – twórcze „nie wiem” współczesnej wiedzy w stosunku do dziecka.

Wybrałam Recepty do tego tomu, przejęta mądrością Starego Doktora, wzruszona jego szczerością i zafascynowana logiką zaleceń dla rodziców i wychowawców oraz dla wszystkich, których troską jest pielęgnowanie więzi międzyludzkich − nie tylko tych z dziećmi.
Jest bowiem teraz rzeczą ważniejszą niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, by przypominać ludziom na wszelkie sposoby, jak ważne są dobre, przyjazne relacje, oparte na pogodnym i polubownym łagodzeniu konfliktów, na akceptacji różnic i szacunku dla odmiennego sposobu życia, charakteru, upodobań.
Nawet jeśli realia czasu się zmieniły, nie zmieniła się potrzeba doskonalenia samego siebie u tych wszystkich, którzy są choć w części odpowiedzialni za kształt życia drugiego człowieka.
Agnieszka Zgrzywa
Słowo wstępne V
Troska 1
Spostrzeżenia 29
Dorośli 61
Kary 115
Relacje 145
Kształcenie 173
Poszukiwanie 191
Źródła cytatów  197
Źródła zdjęć  205
Postscriptum  206

Data wydania: 2022-08-08
ISBN: 978-83-01-22214-7, 9788301222147
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 224
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Agnieszka Zgrzywa Agnieszka Zgrzywa Agnieszka Zgrzywa to absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (polonistyka). W 2007 roku obroniła pracę doktorską o poezji K. K. Baczyńskiego. Ma na swoim koncie dwie wydane książki: „Stanisław Grochowiak” oraz „Poeta i baśń. Rzecz ...

Pozostałe książki:

Poeta i baśń. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim
Wszystkie książki Agnieszka Zgrzywa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl