Ręka Mistrza

autor: Stephen King
Ręka Mistrza
4.3
Ocena 4.3 na 5 możliwych
Na podstawie 69 ocen kanapowiczów
Najlepsza od lat książka mistrza grozy Stephena Kinga! Ręka mistrza to nie ty...
Najlepsza od lat książka mistrza grozy Stephena Kinga! Ręka mistrza to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna. Światowy bestseller po raz pierwszy w Polsce! Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i zdrowe zmysły. Nękany niekontrolowanymi napadam...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788374698368
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Recenzje

Ręka Mistrza
Kto nigdy nie słyszał o Stephenie Kingu, to znaczy, że przespał kilka bardzo ważnych dekad dla gatunku horroru. Choć, prawdę mówiąc, wątpię, żeby nazwisko Stephena Kinga komukolwiek z odwiedzających Horror Online było obce. Nazywany mistrzem, królem, rzemieślnikiem, Amerykanin zyskał tak ogromną ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Jenny_89
@Jenny_89 2011-01-02
Przeczytane (2011-01-01)
Ufff...! W końcu dobrnęłam do końca... Pierwsze 200 stron pochłonęłam "jednym tchem", ale później było już coraz gorzej - resztę książki przeczytałam na siłę. King jest mistrzem w opisywaniu świata stworzonego w powieści - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Książka jest naprawdę świetnie napisana, ale historia w niej przedstawiona całkowicie do mnie nie trafiła. Te wszystkie nadprzyrodzone zdolności, telepatia i inne tego typu zjawiska zamiast mnie poruszyć, po prostu mnie nudziły. Nie potrafiłam uwierzyć w to co spotyka bohaterów. To trochę tak jak czytać baśnie braci Grimm - piękne napisane ale każdy dorosły czytelnik wie, że to się nie dzieje naprawdę. Zabrakło mi w niej tego charakterystycznego elementu szaleństwa, nieprzewidywalności, zaskoczenia a przede wszystkim grozy, które można znaleźć np. w "Misery". Moim zdaniem nie jest to pozycja dla każdego czytelnika. Jednych zachwyci, innych może zanudzić. Ja należę do tych drugich...
@Eteryczna
@Eteryczna 2012-02-02
Przeczytane (2012-02-02)
Nie jestem i nigdy nie byłam fanką twórczości Kinga, a RM jest drugą książką z dorobku autora, jaką miałam szansę przeczytać (w całości). Jednak książka ta wywarła na mnie dobre wrażenie. Chwilami odczuwałam silne napięcie, rozczarowanie losem Edgara lub jego, w moim mniemaniu, złymi wyborami. Jednak nie uznam, że książka ta jest arcydziełem, ponieważ... czegoś mi zabrakło. Gdzieś tam w głębi mnie, w chwili kiedy zamknęłam książkę po przeczytaniu jej, poczułam jakiś dziwny niedosyt lub rozczarowanie. I sądzę, że troszkę chodzi mi o historię z Perse. Jakby nie pasowała mi ona do postaci Edgara... i mimo, że ona była punktem docelowym tej całej historii, jak dla mnie - nie była tym co by nadało odpowiedni charakter książce.
@sylwiastudent
@sylwiastudent 2011-05-09
Przeczytane (2011-05-09)
Uwielbiam Stephena Kinga. Po przeczytaniu tej książki po raz kolejny utwierdzam się w tym przekonaniu. Książka jest bardzo dobra, ale powiem szczerze, że są lepsze pióra tego autora. Mogę ją podzielić na 3 części. Część 1 nudnawa, ale wiadomo, że należy czekać, aż akcja się rozkręci. Część 2 niesamowicie wciągająca- całe rozwinięcie historii, trzyma w napięciu! No i część 3 czyli końcówka i próba rozwiązania problemu...Tu niestety najgorzej...Męczyłam już do końca, jak dla mnie troszkę zbyt fantastyczna...Ale to moje subiektywne odczucie. Mimo wszystko oceniam na 4 i polecam wszystkim fanom i nie tylko:)
@Czu
@Czu 2008-12-31
Przeczytane (2008-12-31)
Książka faktycznie pokazuję nam wszystko co najlepsze u Kinga. Ten mozolnie budujący się klimat, zarysowanie każdej postaci czerwoną kredką :) A później wszystko układa nam się w obraz, który nikt by nie powiesił w pokoju, bo strach by było zasnąć. Na brak akcji narzekać nie można, a końcówka hmm małe "ale" na pewno mam, tak samo jak w Sklepiku, jednak nie jest wcale najgorsze.
@frodo
@frodo 2008-10-09
Przeczytane (2008-10-09)
Bardzo dobry come back mistrza horrora. Po kilku powieściach utrzymanych w innych konwencjach mistrz wrócił do tego co lubimy najbardziej Jak dla mnie ta książka to jedna z najlepszych jaka wyszła spod pióra Kinga. 2/3 to typowe rozważenia dla jego bohaterow, ale jak w końcówce zacznie sie dziać, to się dzieje, że ho, ho. Polecam.
@Annetteee
@Annetteee 2010-10-18
Przeczytane (2010-10-18)
powiem szczerze... początek czyli tak mniej więcej do strony 200... wydawała mi się bardzo nudna.. już prawie miałam ją odłożyć :D ale, że należę do wytrwałych ludzi to czytałam dalej... i takie akcja już tak bardzo się rozkręciła tak mnie ona wciągnęła, że nawet nie wiem kiedy ją tak szybko przeczytałam :) super !!
@kasiulek1118
@kasiulek1118 2011-07-30
Przeczytane (2011-07-30)
Ja nie mam nic tej książce do zarzucenia. Czytało mi się ją wyjątkowo szybko mimo iż byłam nad morzem, a tam oczywiście wypady na plaże, na miasto i spotkania z przyjaciółmi. Książkę oceniam bardzo wysoko gdyż ja się nie nudziłam w żadnym rozdziale. Cała historia Elizabeth była ciekawa i przepełniona nutką grozy.
@DMusic
@DMusic 2012-11-18
Nie jestem wielką fanką twórczości Kinga. Szczerze mówiąc przeczytalam tylko "Uciekiniera" i w.w. pozycję :) więcej oglądałam ekranizacji, ale książka choć czasami przynudnawa wywarła na mnie raczej pozytywne wrażenie. Tym których nie zraża grubość ksiązki polecam ;)
@deana
@deana 2009-09-06
Przeczytane (2009-09-06)
Nie należę do fanów prozy Kinga, ale ,,Ręka mistrza" jest tak niesamowita, wciągająca, że nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Jak Edgara cały czas swędziała mnie ręka aby przewracać kolejne strony. Na prawdę warta polecenia więc polecam gorąco :)
@Ewanderus
@Ewanderus 2011-09-07
Przeczytane (2011-09-07)
Nie rozumiem słów znudzenia książką. Czyż nie w taki właśnie sposób pisze Mistrz King? Spokój, spokój, spokój, sielanka i... BACH BACH BACH. Cudowna książka, chyba najlepsza książka Stephena jaką czytałem.
Ręka Mistrza

Najlepsza od lat książka mistrza grozy Stephena Kinga! Ręka mistrza to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna. Światowy bestseller po raz pierwszy w Polsce! Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i zdrowe zmysły. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom, wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu, nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake?ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości, nieposkromiona moc dzieł Freemantle?a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości. Stephen King (ur. 1947 w Portland) Autor powieści, zbiorów opowiadań, komiksów i scenariuszy filmowych. Sławę przyniosły mu już pierwsze książki: Carrie, Miasteczko Salem i Lśnienie. King zręcznie wiąże w swoich historiach elementy grozy, literatury science fiction, baśni i sensacji. Prawie każda z jego ponad 60 książek została zekranizowana, a łącznie uzyskały jeden z największych nakładów na świecie. Autor uchodzi dziś za niekoronowanego króla literatury z gatunku horroru. Mieszka wraz z żoną Tabithą w Bangor w stanie Maine. Strony internetowe autora: www.stephenking.com www.stephenking.pl

Autorzy
Stephen King
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 roku w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen....
Inne książki:
Książka Pieśń Susannah
Książka Talizman
Książka Christine. T. 1-2
Książka Lśnienie
Książka Lśnienie
Współtworzący tą stronę
puchar @MacPL @MacPL pierwsza opinia