Religie i wierzenia świata

Karen Farrington
Religie i wierzenia świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W świecie, w którym tak wiele odwiecznych tajemnic życia i śmierci znalazło już racjonalne rozwiązanie, fundamentalne pytanie, czy Bóg istnieje, wciąż pozostaje bez odpowiedzi. A jeśli istnieje, to jaki jest? Surowy i karzący czy pobłażliwy dla ludzkich słabości? Ingeruje w nasze życie czy zostawia nam swobodę, patrząc z oddali, jak zmagamy się ze sobą i światem? Czy mimo różnic dzielących wyznania, mimo rozmaitych i czasem sprzecznych wyobrażeń o Stwórcy, początku i końcu świata, mimo odmienności zasad, rytuałów i obrzędów religijnych wszyscy modlimy się do tego samego Boga? Wielość i bogactwo systemów religijnych od lat fascynuje filozofów, teologów, antropologów, archeologów, polityków, duchownych i wszystkich tych, którzy usiłują zgłębić duchowy wymiar rzeczywistości. Religie i wierzenia świata wprowadzają nas w arkana wiary towarzyszącej ludzkości od zarania dziejów, poczynając od wierzeń, które kształtowały się przed tysiącami lat, kiedy człowiek podejmował pierwsze próby zrozumienia ponadnaturalnych zjawisk. Książka ukazuje narodziny i rozwój wielkich światowych religii, wyznawanych dziś przez miliony, prezentuje także współczesną mapę religijną. Autorka, nie zagłębiając się w ocenę poglądów i kwestii moralnych charakterystycznych dla poszczególnych wyznań i ich odłamów, sięga do źródeł religii, analizuje mechanizmy ich rozwoju i omawia korzyści, jakie ludzie na całym świecie czerpią z wiary. Interesująco napisany tekst uzupełniają piękne zdjęcia oraz mapy.
ISBN: 978-83-245-9548-8, 9788324595488
Wydawnictwo: PUBLICAT

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Religie i wierzenia świata nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Religie i wierzenia świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl