Rockmann, czyli jak nie zostałem saksofonistą tw

autor: Wojciech Mann
Rockmann, czyli jak nie zostałem saksofonistą tw
4.53
Ocena 4.53 na 5 możliwych
Na podstawie 38 ocen kanapowiczów
"Opisywane przeze mnie koncerty zagranicznych gwiazd mogą w tej kondesacji ks...
"Opisywane przeze mnie koncerty zagranicznych gwiazd mogą w tej kondesacji książkowej robić wrażenie, że w Warszawie wciąż ktoś bardzo znany występował i stolica Polski była, nie przymierzając, drugim Paryżem. Owszem, jak ówcześni apologeci systemu to podkreślali, mieliśmy w Warszawie pięćset met...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788324014590
Wydawnictwo: Znak

Recenzje

Opowieść o pasji
Od niepamiętnych czasów znam tego Pana z programu „szansa na sukces”. Będąc w księgarni, miałam wyjść z niej tylko z dwoma książkami, jednak przy kasie do płacenia kartą stała ta autobiografia. Ślicznie wydana. Kolor okładki jest tak radosny i pełen optymizmu jak Pan o którym traktuje ta książka....
Rockmann - czyli podróż w czasie i przestrzeni (muzycznej)
Rockmann - książka bardzo głośna, wiele było szumu na jej temat. Na forach internetowych roi się od zachwyconych jak i rozczarowanych czytelników. W grudniu 2010 roku wygrałam tą książkę w konkursie magazynu Literadar, ale z racji natłoku zajęć i innych czekających w kolejce książek lekturę zosta...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2011-12-20
Przeczytane (2011-01-01)
Błyskotliwa, pełna inteligentnego humoru, ciekawych anegdot z czasów absurdalnego PRLu napisana przez sympatycznego, miłego i przede wszystkim, obeznanego z tematem pana Wojtka M, którego młodsza część naszego kraju kojarzy (niestety tylko) z popularnym programem o śpiewaniu. Autor z niezwykłym dystansem i humorem opowiada o tym "jak to drzewiej bywało", czego (i na czym) słuchało, jakie gwiazdy odwiedzały niegdyś nasz kraj oraz gdzie odbywały najlepsze prywatki. Polecam, czyta się fantastycznie!
WI
@wiernikosia 2011-08-14
Przeczytane (2011-08-14)
Darzę p. Wojciecha Manna ogromną sympatią, cenię jego dystans do samego siebie. I trzeba przyznać, że w pierwszych słowach autor zastrzega, że wielka literatura to nie jest. Nie ukrywam, że jestem rozczarowana. Parę anegdot i historyjek z życia wziętych. Trochę to wszystko nieuporządkowane, nieprzemyślane i nagle ucięte. Hmm... Dalej lubię pana Manna, ale książki nie polecam.
@blurppp
@blurppp 2010-11-12
Przeczytane (2010-11-12)
Uwielbiam pana Wojtka ale dla mnie ta pozycja jest ciut za mała. Brak mi anegdot związanych z PR3, chciałbym więcej. Nie chcę mówić o skoku na kasę ale przydało by sie więcej treści tym bardziej że pan Wojciech pióro ma lekkie, wiedzę olbrzymią i nie wieże by to wszystko co zapisał naprawdę było jedynymi istotnymi elementami w jego długiej karierze
@H.Jaszek
@H.Jaszek 2011-01-19
Przeczytane (2011-01-19)
Wedle wszelkich Znaków, Wojciech-Mannia będzie się nadal rozwijać. W pełni zasłużenie! Zdolności narracyjne i humor Autora - na poziomie, do którego nas przyzwyczaił. Podzielam wrażenie niedosytu. Oczekując na tom 2, żałuję, że nie pracowałem w Polskim Radiu ;).
@madziab86
@madziab86 2011-07-01
Przeczytane (2011-07-01)
W tej książce urzeka dystans Wojciecha Manna do samego siebie, lekkość pióra, poczucie humoru. Sądziłam, że książka o muzyce i w dodatku autobiografia nie może być ciekawa - ogromnie się pomyliłam i jestem pozytywnie zaskoczona :) Chciałabym więcej i więcej!
PA
@pavulon 2010-12-20
Przeczytane (2010-12-20)
Bardzo dobra, pisana z uśmiechem książka. Pan Wojtek skupia się głównie na czasach komunistycznych, a szkoda. Mnie również ciekawią 'nowsze' czasy radiowej Trójki. Mam nadzieję, że jeszcze Mann skusi się na kolejną książkę...
@anek7
@anek7 2011-01-06
Przeczytane (2011-01-02)
Wojciech Mann jakiego lubię - ciepło, poczucie humoru, kultura osobista, ogromna wiedza na temat muzyki. I jeżeli już miałabym się do czegoś przyczepić to jak dla mnie ta książka była stanowczo za krótka... Polecam:-)
@SYSTEM
@SYSTEM 2013-07-08
Przeczytane (2013-07-08)
Ależ ja lubię poczucie humoru tego Pana! A książka lekka i przyjemna, zbiór wspomnień z tej tak absurdalnej epoki, której nie dane mi było poznać. Czytając, czułam się jedną nogą "tam" ;)
@masloprojekt
@masloprojekt 2011-01-19
Przeczytane (2011-01-19)
Czy faktycznie, życie każdego człowieka, zagęszczone, może robić wrażenie ? Możliwe... ...tak czy inaczej, pan Wojtek ma szansę stać się autorytetem dla jeszcze większej ilości osób.
@nicCiekawego
@nicCiekawego 2014-07-30
Przeczytane (2014-07-30)
Lekka, przyjemna i z poczuciem humoru. Uwielbiam zamieszczone w niej ranking wg Manna. Podoba mi się zanurzanie w tamtej epoce , w której chyba jednak łatwiej było i żyć i marzyć.
Rockmann, czyli jak nie zostałem saksofonistą tw

"Opisywane przeze mnie koncerty zagranicznych gwiazd mogą w tej kondesacji książkowej robić wrażenie, że w Warszawie wciąż ktoś bardzo znany występował i stolica Polski była, nie przymierzając, drugim Paryżem. Owszem, jak ówcześni apologeci systemu to podkreślali, mieliśmy w Warszawie pięćset metrów Paryża."Wojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą. Jakimi metodami Wojciech Mann odmładzał zajechane winyle? W jaki sposób grupie nastoletnich zapaleńców udało się ściągnąć do szarego PRL-u samych Rolling Stonesów? Gdzie w Warszawie można było dostać coke? I jakie to uczucie zaśpiewać przed wielotysięczną widownią ze Stevie Wonderem? Zwłaszcza jeśli największym sukcesem wokalnym w karierze Wojciecha Manna było wcześniej wykonanie pieśni Zielony mosteczek na lekcji śpiewu. Z tej pełnej ciepłego humoru i nostalgii książki poznamy barwne opowieści o tym, co działo się za sceną wielkich festiwali i słynnych koncertów, dowiemy się, jak przebiegały wizyty w Polsce gwiazd rocka i gigantów światowego jazzu oraz jak wyglądały początki radiowej Trójki. Wojciech Mann przenosi nas w niezwykłe, pionierskie dla rock and rolla czasy - kiedy słuchało się Radia Luxembourg, grupa The Animals bawiła się na warszawskich prywatkach a sprzęt podczas koncertów podłączano do prądu za pomocą zapałek.

Autorzy
Wojciech Mann
(ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia. Ukończył liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Ma wykształcenie wyższe...
Inne książki:
Książka Podróże małe i duże
Książka RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą
Książka Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami
Książka Kroniki wariata z kraju i ze swiata
Książka Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne
Współtworzący tą stronę
puchar @Bazia13 @Bazia13 pierwsza opinia