Rodzinna Hipercholesterolemia

Rodzinna Hipercholesterolemia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rodzinna hipercholesterolemia jest chorobą dziedziczną, spowodowaną uszkodzeniem jednego z trzech genów: LDLR, APOB lub PCSK9. Obraz kliniczny tej choroby obejmuje rodzinne występowanie wysokiego stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL oraz związanych z tym chorób układu sercowo-naczyniowego. Rozpoznanie i potwierdzenie rodzinnej hipercholesterolemii u jednego z członków rodziny umożliwia przeprowadzenie przesiewowych badań kaskadowych u pozostałych, tak by móc objąć specjalistyczną opieką wszystkich chorych – w tym dzieci. W przypadku braku prawidłowej diagnozy i wdrożenia leczenia dochodzi u pacjentów do przyspieszonego rozwoju miażdżycy oraz wczesnych incydentów sercowo-naczyniowych. W Polsce, niestety, ogromnym problemem jest wciąż niska świadomość społeczna tej choroby i jej poważnych konsekwencji.

Książka porusza wszystkie ważne aspekty dotyczące rodzinnej hipercholesterolemii, tj. epidemiologię i etiopatogenezę choroby, obraz kliniczny wraz z opisem przypadków, farmakoterapię i leczenie niefarmakologiczne, znaczenie organizacji pacjenckich oraz koordynowanie opieki nad pacjentem i jego rodziną.

Publikacja skierowana jest do lekarzy rodzinnych, internistów, kardiologów, genetyków klinicznych oraz dietetyków i psychologów, a także do pielęgniarek.

Data wydania: 2018-08-20
ISBN: 978-83-200-5222-0, 9788320052220
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 256
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rodzinna Hipercholesterolemia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rodzinna Hipercholesterolemia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl