Rola RFN w rozwoju integracji ekonomicznej we Wspólnotach Europejskich

Piotr Kalka
Rola RFN w rozwoju integracji ekonomicznej we Wspólnotach Europejskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja porusza bardzo aktualny i interesujący temat. Mimo tego, że dotyczy przeszłości, wpisuje się doskonale we współczesną debatę o Unii Europejskiej. Wyjaśnia genezę podstawowych aspektów funkcjonowania tej organizacji: przekonująco dokumentuje, jak drogą negocjacji i kompromisów państw członkowskich powstawały ramy i zasady funkcjonowania Wspólnoty Europejskiej. Na tym tle Autor odsłania rolę, jaką w ich tworzeniu odegrała Republika Federalna Niemiec. Rola ta (...) była szczególnie znacząca w wybranych do bliższej analizy sprawach: kształtowania wspólnotowej polityki rolnej, budowy jednolitego europejskiego rynku wewnętrznego, utworzenia unii walutowo-gospodarczej oraz rozszerzenia Unii Europejskiej na Wschód. (...) RFN istotnie odegrała tu dużą rolę. Jednakże rozwiązania wspólnotowe nie dokonywały się, jak często się mniema, pod dyktando RFN, a wykluwały się drogą ustępstw i kompromisów. Ich znajomość pozwala nam lepiej zrozumieć dzisiejszy stan uregulowań Unii Europejskiej, razem z ich zaletami i wadami. (...) Jest zarazem dobrą ilustracją postępowania państwczłonków Unii. Polska jako nowy członek tej organizacji może się wiele z tego nauczyć. Prof. Bohdan Gruchmon (Fragment recenzji wydawniczej)
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-87688-57-8, 9788387688578
Wydawnictwo: Instytut Zachodni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rola RFN w rozwoju integracji ekonomicznej we Wspólnotach Europejskich? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rola RFN w rozwoju integracji ekonomicznej we Wspólnotach Europejskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl