Rosyjska elita polityczna o Unii Europejskiej (tradycja i współczesność)

Jarosław Ćwiek Karpowicz
Książka Rosyjska elita polityczna o Unii Europejskiej (tradycja i współczesność)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematyka pracy związana jest z jednym z najbardziej interesujących, ale zarazem złożonych współczesnych problemów jakim są niewątpliwie stosunki Rosji z Unią Europejską Prawidłowe podejście do tego zagadnienia wymaga wiedzy nie tylko na temat aktualnych relacji jakie zachodzą między Rosją a UE. ale także uwarunkowań historycznych, które w przypadku pozycji Rosji wobec Europy są niezbędne dla możliwości budowy adekwatnych hipotez badawczych (...) Praca J Ćwiek-Karpowicza jest napisana w oparciu o solidnie przygotowaną bazę źródłowa, a także samodzielne przemyślenia autora. Stara się w sposób obiektywny spojrzeć na stan stosunków Rosji z UE. Efektem tych zabiegów jest przejrzystość, konkretność formułowanych tez oraz precyzowanie uzasadnionych empirycznie wniosków. Jest to niewątpliwie praca, która daje odpowiedź na szereg nie do końca jasnych zagadnień związanych z procesem rewaluacji polityki zagranicznej Rosji w ostatnich latach, a zwłaszcza w kontekście jej stosunku do Europy. Fragment recenzji prof. dr hab. F. Gołembskiego (Katedra Europeistyki. Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW)\"
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7151-780-8, 9788371517808
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Elipsa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rosyjska elita polityczna o Unii Europejskiej (tradycja i współczesność) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Rosyjska elita polityczna o Unii Europejskiej (tradycja i współczesność)”- Jarosław Ćwiek Karpowicz

Rosyjska elita władzy centralnej w latach 2000-2008. Władza, przywództwo, elity. Tom 3
Rosyjska elita władzy centr... Jarosław Ćwiek Karpowicz
"Praca Jarosława Ćwiek-Karpowicza daje znakomity wgląd w mea...
Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego. Aktywność i wpływ na krajową scenę polityczną.
Polscy posłowie do Parlamen... Magdalena Pucyk, Jarosław Ćwiek Karpowicz, Piotr Kaźmierkiewicz
Wykorzystanie przez Polskę możliwości, jakie daje członkostw...

Cytaty z książki

O nie! Książka Rosyjska elita polityczna o Unii Europejskiej (tradycja i współczesność). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe