Rosyjskie siły zbrojne za panowania Piotra I

Paweł Krokosz
Rosyjskie siły zbrojne za panowania Piotra I
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca przybliża proces modernizacji rosyjskich sił zbrojnych zainicjowany przez Piotra I w XVII w. i trwający aż do chwili jego śmierci w 1725 r. Armia, jaką zastał Piotr I, nie odpowiadała ówczesnym normom europejskim. Była przestarzała pod względem technicznym i niezdolna do działań bojowych. Piotr I reformując armię wprowadził nowoczesną artylerię, zadbał o kadrę inżynieryjną, stworzył szkoły wojskowe. Żołnierzom zapewniono zaplecze medyczne w postaci aptek pułkowych i szpitali polowych. Reforma podjęta przez Piotra I nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie pomoc ze strony zarówno Rosjan, jak i cudzoziemców - Borysa Szeremietiewa, Nikitę Repnina, Aleksandra Mienszykowa, Jakuba Bruce'a oraz pierwszych "wojskowych nauczycieli" cara - Franciszka Leforta i Patryka Gordona. Potwierdzeniem słuszności decyzji podjętych przez Piotra I w odniesieniu do całkowitej zmiany oblicza rosyjskich sił zbrojnych było wspaniałe zwycięstwo odniesione przez jego wojska nad Szwedami w 1709 r. pod Połtawą. Książka bogato ilustrowana.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-60940-17-4, 9788360940174
Wydawnictwo: Arcana

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rosyjskie siły zbrojne za panowania Piotra I? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rosyjskie siły zbrojne za panowania Piotra I. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe