Sądowa kontrola konstytucyjności prawa w państwach Europy Środkowej i Wschodniej : (na tle niektórych zasad ustrojowych)

Mirosław Granat
Sądowa kontrola konstytucyjności prawa w państwach Europy Środkowej i Wschodniej : (na tle niektórych zasad ustrojowych)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor przedstawia zmiany polityczne i prawnoustrojowe, jakie zaszły na przełomie lat 80. i 90. w naszej części Europy. Polska doktryna prawna nie poświęciła dotychczas tym sprawom wiele uwagi. Osią analizy są następujące zasady konstytucyjne: suwerenności narodu, pluralizmu, reprezentacji politycznej i sądownictwa konstytucyjnego. Przedmiotem zainteresowania autora są Czechy, Słowacja, Rosja, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Chorwacja i Słowenia.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7059-619-4, 9788370596194
Wydawnictwo: Sejmowe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sądowa kontrola konstytucyjności prawa w państwach Europy Środkowej i Wschodniej : (na tle niektórych zasad ustrojowych)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sądowa kontrola konstytucyjności prawa w państwach Europy Środkowej i Wschodniej : (na tle niektórych zasad ustrojowych). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl