Samotność Fausta. Krzysztof Zanussi w rozmowie z Jackiem Moskwą

Jacek Moskwa
Samotność Fausta. Krzysztof Zanussi w rozmowie z Jackiem Moskwą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historia i totalitaryzmy, wiara i przemoc, rodzina i polityka. Sława, skromność, samotność. Mądrość mistrza i pokora ucznia. Krzysztof Zanussi, twórca m.in. "Struktury kryształu", "Barw ochronnych" i "Życia jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową", odpowiada na wnikliwe i intymne pytania Jacka Moskwy. Polski reżyser zdradza szczegóły dotyczące życia osobistego, pracy z czołowymi polskimi aktorami i osobistościami światowej sławy. Dzieli się bezkompromisowymi opiniami o sztuce, polityce i wierze. To książka klucz do zrozumienia filmów i bogatej osobowości fascynującego reżysera.  
Data wydania: 2023-02-01
ISBN: 978-83-240-5548-7, 9788324055487
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Biografia
Stron: 352
dodana przez: Mirko

Autor

Jacek Moskwa Jacek Moskwa
Urodzony 22 marca 1948 roku w Polsce (Warszawa)
Jacek Moskwa – dziennikarz, pisarz, wieloletni korespondent polskich mediów w Watykanie. Autor m.in. wielokrotnie wznawianego wywiadu rzeki z ks. Janem Zieją Życie Ewangelią, Tajemnic konklawe 1978 oraz czterotomowej biografii Droga Karola Wojtyły. ...

Pozostałe książki:

Droga Karola Wojtyły t.1 Jan Paweł II Droga Karola Wojtyły. Tom 2. Zwiastun wyzwolenia 1978-1989 Droga Karola Wojtyły. Tom 1: Na tron Apostołów 1929-1978 Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei
Wszystkie książki Jacek Moskwa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Samotność Fausta. Krzysztof Zanussi w rozmowie z Jackiem Moskwą? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Samotność Fausta. Krzysztof Zanussi w rozmowie z Jackiem Moskwą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl