Sąsiedztwo nieruchomości Komentarz

Anna Sylwestrzak, Małgorzata Balwicka-Szczyrba, Grzegorz Karaszewski
Sąsiedztwo nieruchomości Komentarz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Komentarz zawiera omówienie przepisów z zakresu sąsiedztwa nieruchomości. Normy te znajdują się w różnych częściach kodeksu cywilnego oraz w ustawach pozakodeksowych. Autorzy książki w sposób kompleksowy prezentują wykładnię przepisów prawa z punktu widzenia doktryny i orzecznictwa, analizują poszczególne unormowania w odniesieniu do problemów powstających w praktyce oraz proponują ich nowe rozwiązania. W opracowaniu przedstawiono m.in.: - instytucje prawa sąsiedzkiego, w tym: immisje, służebność drogi koniecznej, rozgraniczenie gruntów, pościg za rojem pszczół, - problematykę służebności gruntowych, w szczególności ich istotę, wykonywanie i wygaśnięcie, - zagadnienia z zakresu sąsiedztwa lokali, przede wszystkim obowiązek przestrzegania porządku domowego i sankcje grożące za jego naruszenie, - przepisy normujące sytuację prawną posiadacza w kontekście relacji sąsiedzkich.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-264-3254-5, 9788326432545
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Kategoria: Prawo
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Sąsiedztwo nieruchomości Komentarz? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sąsiedztwo nieruchomości Komentarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl