Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią

Joan Solé
Książka Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią
Książka Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Schopenhauer to jeden z filozofów budzących największe zainteresowanie ze względu na radykalne podejście do analizy podstaw egzystencji. Autor tej książki widzi w filozofii Schopenhauera irracjonalną i nienasyconą siłę, przejawiającą się poprzez egoizm, zachłanność i nieustanne pożądanie seksualne, która jest przyczyną cierpienia na świecie. Ten wielki filozoficzny pesymista pokazuje nam jednak sposoby, które pozwalają przetrwać: współczucie wobec cierpienia drugiego człowieka wywodzące się z filozofii Wschodu i chrześcijaństwa oraz możliwość powstrzymania pożądania i frustracji dzięki doświadczeniu estetycznemu. Wyjście poza zamknięty obieg pożądania i cierpienia jest równoznaczne z głębokim zrozumieniem jedności istnienia wszystkich rzeczy: jedynie dostrzegając iluzję, istota ludzka może uchronić się od egoizmu i zapewnić sobie spokojne i pogodne życie.  
Tytuł oryginalny: El pesimismo se hace filosofia
Data wydania: 2018-03-21
ISBN: 978-83-282-1590-0, 9788328215900
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 6
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}