Się porobiło! Pechowe dni w historii. Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku

Michael Farquhar
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Się porobiło! Pechowe dni w historii. Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku.
Michael Farquhar zgromadził w tej jeżącej włos na głowie, ale i przezabawnej książce bez liku opisów klęsk, przypadków pecha, katastrof i wpadek związanych z każdym dniem w roku. Od utraty 30 miliardów dolarów przez niecierpliwego udziałowca Apple i kosztownego starcia hotelarza o słabym wzroku z bezcennym obrazem Picassa, przez katastrofalny eksperyment indyjskiego szacha z wczesną formą Viagry, po zalanie całej dzielnicy – istny potop! – melasą czy „zyskane w tłumaczeniu”… wyznanie miłosne Jimmy’ego Cartera skierowane do Polaków. Się porobiło! Pechowe dni w historii to nieustający ciąg nieszczęść, który może ubawić największego ponuraka.

Książka Się porobiło! Pechowe dni w historii przynosi pocieszenie zastępom zgnębionych pechowców, których niepowodzenia okażą się błahostkami na tle opisanych tu idiotycznych wpadek i tragikomicznych cięgów od losu. - „Wall Street Journal”
Optymistyczny katalog porażek, faux pas i upadków. - „Washington Post”
Wspaniała, makabryczna i zabawna kolekcja. - „Portland Book Review”
Data wydania: 2022-10-11
ISBN: 978-83-8188-601-7, 9788381886017
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 464
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Się porobiło! Pechowe dni w historii. Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@very.little.book.nerd
2022-11-20
5 /10

“Się porobiło” to książka zawierająca opisy najróżniejszych katastrof, wpadek i pomyłek - po jednej na każdy dzień roku. Jakie nieszczęście wydarzyło się w dzień Waszych urodzin? Dzięki jakiemu katastrofalnemu wydarzeniu ta czy inna data zapisała się w historii? Tego właśnie dowiecie się z tej książki!


Powiem tak… opis od wydawcy gwarantuje, że książka ta “to nieustający ciąg nieszczęść, który może ubawić największego ponuraka”. Po tym zdaniu spodziewałam się, że otrzymam książkę będącą prawdziwą petardą. Liczyłam na to, że każda historia będzie przezabawna, brzuch będzie mnie bolał ze śmiechu, a w dodatku zyskam całe mnóstwo fajnych anegdotek do opowiadania znajomym. Cóż, przy kilku historiach faktycznie się uśmiechnęłam, a nieliczne rzeczywiście były tak zabawne, że opowiadałam o nich później mojemu chłopakowi. Niestety, znaczna większość nie wydała mi się szczególnie zabawna. Może dlatego, że dotyczyła osób czy postaci historycznych, o których nigdy wcześniej nie słyszałam, więc nie znałam kontekstu sytuacji? Może w oryginale zastosowane były jakieś żarty językowe, których w przekładzie zabrakło? Może niektóre historie wyszukiwane były na siłę, żeby zachować ustaloną formę narracji (po jednej katastrofie na każdy dzień) i tak naprawdę wcale nie były zabawne?


Nie da się jednak ukryć, że książka ta pełna jest ciekawostek - nie tylko tych dotyczących ważnych wydarzeń historycznych, ale także tych, kt...

| link |
@lachoska
2022-11-29
6 /10

Tym razem Dom Wydawniczy Rebis wypuścił na rynek prawdziwą perełkę!

Się porobiło! Pechowe dni w historii. Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku.

To dokładnie to, co obiecuje tytuł. Michael Farquhar zgromadził niesamowity zbiór ciekawostek dotyczących wyjątkowego pecha tak na skalę personalną znanych nam z historii osób jak i na skalę światową.

Całość została przedstawiona w bardzo przyjaznej w odbiorze formie – kalendarium. Pozwalając na potraktowanie książki jako całorocznego kalendarza adwentowego :D tak, by czytając tylko jedną ciekawostkę dziennie, przedłużać sobie przyjemność. Myślę, że jest to też super opcja dla zapracowanych, pozwalająca mimo wszystko na przeczytanie choć kilku wersów dziennie ale i poszerzenie wiedzy historycznej.

Pechową nowinką na dziś (20/11) jest wspomnienie pożaru na zamku Windsorów, jutrzejsza zaś dotyczy Franciszka Józefa – długowiecznego monarchy przeklętego przez Hrabinę Károlyi. Oj ten to miał niemało pechowych dni w swoim osiemdziesięciosześcioletnim życiu!

Podsumowując: jeśli masz w sobie ciekawość świata, chcesz poznać trochę historii, której nie uczą nas w szkole, a może zwyczajnie jesteś tak zabiegany, że nie masz czasu przeczytać więcej niż stronę dziennie – to jest książka dla ciebie. Niesztampowa, ciekawa i przyjazna czytelnikowi.

Za egzemplarz recenzencki dzię...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Się porobiło! Pechowe dni w historii. Klęski, katastrofy i nieszczęścia na każdy dzień roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl