Sieci międzyorganizacyjne. Współczesne wyzwanie dla teorii i praktyki zarządzania

Bartosz Jasiński, Jerzy Niemczyk, Ewa Stańczyk-Hugiet
Książka Sieci międzyorganizacyjne. Współczesne wyzwanie dla teorii i praktyki zarządzania
Książka Sieci międzyorganizacyjne. Współczesne wyzwanie dla teorii i praktyki zarządzania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Perspektywa koordynacji działań międzyorganizacyjnych oraz współpracy między organizacjami stawia problem funkcjonowania i efektywności sieci międzyorganizacyjnej w centrum zainteresowania całej teorii organizacji i zarządzania. Zasięg badań w tym obszarze znacznie się ostatnio poszerza i nie dotyczy już wyłącznie pozycji przedsiębiorstwa w sieci, lecz przedsiębiorstwa działającego w kontekście sieci. ukształtowanie się sieci międzyorganizacyjnych stanowi poważne wyzwanie wobec tradycyjnej postawy badawczej reprezentowanej w badaniach nad strategią i zachowaniem strategicznym podmiotów gospodarujących. Celem przedstawianego opracowania jest pokazanie fenomenu sieci międzyorganizacyjnych z perspektywy współczesnych wyzwań zarządzania. Jest to studium teoretyczno-metodyczne sieci międzyorganizacyjnych w naukach o zarządzaniu i stanowi wynik długoletnich doświadczeń autorów opracowania w badaniach sieci międzyorganizacyjnych, zarówno na poziomie metateorii sieci jak i poszczególnych jej rodzajów. Recenzowana książka potencjalnie stanowić może solidne wsparcie, służące zrozumieniu i ugruntowaniu wiedzy studentów kierunków biznesowych i menedżerskich oraz praktykujących menedżerów na temat problemów związanych z rozumieniem idei sieciowości, czy myślenia sieciowego oraz zasad posługiwania się nimi w budowaniu strategii, jako swoistego narzędzia służącego do rozwoju i adaptacji przedsiębiorstw do warunków tworzonych przez otoczenie. Prof. zw. dr hab. Bogdan Nogalski Instytut Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego Książka może i powinna być przedmiotem zainteresowania nie tylko studentów realizujących przedmioty w obszarze szeroko pojmowanego zarządzania, struktur organizacyjnych i współdziałania w otoczeniu, ale także, i być może przede wszystkim, praktyków zarządzania, którzy w postaci niniejszej książki otrzymają narzędzie, które pozwoli im na pełniejsze zrozumienie kontekstu funkcjonowania organizacji i w konsekwencji, na realizację procesu podnoszenia efektywności organizacji. dr hab. Szymon Cyfert, prof. UE w Poznaniu Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Zespół autorski stanowią pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-255-3449-3, 9788325534493
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sieci międzyorganizacyjne. Współczesne wyzwanie dla teorii i praktyki zarządzania nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Sieci międzyorganizacyjne. Współczesne wyzwanie dla teorii i praktyki zarządzania”- Bartosz Jasiński

Książka Koncepcje strategii organizacji
Koncepcje strategii organiz... Rafał Krupski, Jerzy Niemczyk, Ewa Stańczyk-Hugiet
W okresie kryzysu, kiedy klasyczne ujęcia strategii organiza...
Książka Metody organizacji i zarządzania
Metody organizacji i zarząd... Jerzy Niemczyk
Pierwszy polski podręcznik do Metod organizacji i zarządzani...

Cytaty z książki

O nie! Książka Sieci międzyorganizacyjne. Współczesne wyzwanie dla teorii i praktyki zarządzania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe