Siepacze Hitlera. Oddziały SS do zwalczania partyzantki

Blood Philip W.
Siepacze Hitlera. Oddziały SS do zwalczania partyzantki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W sierpniu 1942 roku Hitler zarządził, aby wszystkie instytucje państwowe pomagały Himmlerowi w zwalczaniu zbrojnego ruchu oporu na okupowanych terenach Europy i ZSRR. Dyrektywa o „zwalczaniu bandytyzmu” stała się odtąd trzecim filarem zbrodniczego systemu III Rzeszy – obok ludobójstwa oraz pracy niewolniczej. Książka będąca owocem wieloletniej pracy i poszukiwań autora poświęcona jest właśnie tym działaniom przeciwpartyzanckim SS w zwalczaniu zbrojnego podziemia. W walce tej nie miały zastosowania żadne konwencje, a pacyfikacje – także powstań w gettach – prowadzono okrutnie i bezlitośnie. Dokonywały tego przede wszystkim jednostki Waffen SS. Autor Niemiec, a nie Waffen SS, udowadnia też, że Himmler był sprawczą siłą wielu ludobójczych akcji. Poświęca także wiele miejsca tzw. zwykłym Niemcom i ich stosunkowi do tych działań.
Data wydania: 2008-01-01
ISBN: 978-83-11-11326-8, 9788311113268
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 384

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Siepacze Hitlera. Oddziały SS do zwalczania partyzantki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Siepacze Hitlera. Oddziały SS do zwalczania partyzantki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe