Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

Charles Duhigg
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie
Książka Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie wybieramy nieodpowiednich partnerów, zawsze ścielimy łóżka lub nie robimy tego nigdy. Charles Duhigg udowadnia, że odpowiednie pokierowanie wyrobieniem nowych lub zmianą dotychczasowych nawyków może diametralnie odmienić czyjeś życie, ale także funkcjonowanie społeczeństw, przedsiębiorstw, grup zawodowych, państw... Autor na sprawdzonych przykładach dowodzi, że świadomość, zrozumienie i zmiana nawyków pomagają osiągać wymarzone cele. Jak jeden człowiek od reklamy namówił Amerykanów do codziennego mycia zębów i dlaczego pasta Pepsodent stała się najpopularniejszą pastą do zębów na świecie? Jak Lisa, przez wiele lat uzależniona od papierosów i alkoholu, otyła, zadłużona i niezdolna do utrzymania stałej pracy, zmieniła się w wolną od nałogów, zgrabną kobietę sukcesu? Co sprawia, że Starbucks odnosi światowy sukces? W jaki sposób Procter & Gamble przekonał klientów, że świeże powietrze wymaga odświeżaczy powietrza? Dlaczego pływak, Michael Phelps, wygrał wyścig płynąć na oślep? Badania nad działaniem mechanizmu stojącego za nawykami pomagają firmom w dotarciu do klienta, organizacji odpowiednich kampanii promocyjnych, reorganizacji przedsiębiorstw, usprawnieniu działania placówek zdrowia i wielu innych działaniach. Drobna zmiana, wprowadzona na stałe dzięki wykształceniu nowego nawyku, często prowadzi do lawinowych przekształceń i spektakularnych sukcesów. Jedna z najlepszych książek roku według The Wall Street Journal i Financial Times Od ponad 40 tygodni w czołówce listy bestsellerów New York Times Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy Tłumaczenie na 31 języków Pierwszorzędna książka oparta na dogłębnej analizie, napisana w zabawny sposób i zachowująca właściwe proporcje między intelektualną powagą i praktycznymi radami, jak zmienić złe nawyki - The Economist
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7705-270-9, 9788377052709
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Stron: 424

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@bea-ta
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane przeczytane 2017
GA
@garbos
2019-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@Sylwia_K
2019-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”- Charles Duhigg

Książka Boginie z Žítkovej
Boginie z Žítkovej Kateřina Tučková
{}7.5/10
Wysoko w Białych Karpatach, na pograniczu Moraw i Słowacji, ...
Książka Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna
Fałszerze pieprzu. Historia... Monika Sznajderman
{}7.8/10
„Wbrew tytułowi, to nie jest książka historyczna. To książka...
Książka Dziedzictwo Estery
Dziedzictwo Estery Sándor Márai
{}7.5/10
Powieść Dziedzictwo Estery (1938) nastrojem, narracją w mino...
Książka KĄDZIEL
KĄDZIEL Maria Rodziewiczówna
{}8/10
MARIA RODZIEWICZÓWNA – „KLASYK ZŁEJ POPULARNOŚCI” Twórczość ...
Książka Wśród swoich
Wśród swoich Amos Oz
{}8/10
Osiem nowych, przeplatających się opowiadań, w których Amos ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}